AktüelGüncelTürkiye

İki kazadan biri ‘cep telefonu’ yüzünden:Alkolden bile tehlikeli

Paylaş:

İki kazadan biri ‘cep telefonu’ yüzünden:Alkolden bile tehlikeli

Türkiye Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Genel Başkan Yardımcısı Dr. Suat Sarı, trafik kazalarının ülkemize sadece ekonomik maliyetinin 55.5 milyar TL olarak hesaplandığını söyledi.  Her yıl mayıs ayının ilk cumartesi gününün tüm dünyada  Karayolu Trafik Güvenliği Günü olarak kutlandığını hatırlatan Sarı cep telefonlarının trafik için alkolden bile daha büyük bir tehdit haline geldiğini belirterek, “Son üç yılda kaza yapan sürücülerin yüzde 60’ının, araç kullanırken cep telefonlarını elle kullandığı tespit edildi” dedi. Türkiye’de iki kişiden birinin araba kullanırken telefon kullandığını vurgulayan Sarı, “Resmi kaza istatistiklerinde sürücünün dikkat dağınıklığının kaza sebeplerine dahil edilmesi gerekiyor” uyarısı yaptı.

Ülkemizde 28 ilde temsilcilikleri bulunan Türkiye Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Derneği Genel Başkan Yardımcısı Sarı, sürüş esnasında cep telefonu kullanmanın alkolden bile daha büyük tehdit olduğunu belirtti. Sarı, kazaların önlenmesi için Trafik Genel Müdürlüğü veya Trafik Bakanlığı kurulması gerektiğini söyledi.

PARS HADJIN YILAN KOVUCU

Hadjin konsantre Yılan Kovucu 100cc/5lt suya seyreltilerek ilaçlama pompası ile yılanın gelmesi istenmeyen bölgelere uygulama yapılır.İklim koşullarına göre 25-35 gün etkisini korur. Yılan, kertenkele, köstebek, akrep gibi sürüngen ve haşeratlara karşı kovucu etkisi vardır. Bölgeden uzak durmasını sağlar.

Kullanımı:Hadjin konsantre yılan kovucu su ile karıştırılarak kullanılır.Bu karışım yılan, kertenkele, akrep vs yaklaşması istenmeyen bölgenin çevresine ilaçlama pompası ya da spreyle uygulanarak bir hat oluşturulur.

Yılan için; 100cc Hadjin/1lt su

Kertenkele için; 100cc Hadjin/5lt su

Akrep için; 100cc Hadjin/2lt su

 

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları , Seramik-Hamur Tutkalı,Çiçek Tutkalı,Mücellit Tutkalı,Panç Tutkalı,Taş ve Boncuk Tutkalı,Kumaş-Aplike ve Keçe Tutkalı

Transfer Dekopaj Tutkalı,İp ve Dantel Sertleştirme Tutkalı,Ahşap Montaj Tutkalı

Hobi Tutkalı,Puzzle Tutkalı ,Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

 

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu