İki kez yanlış teşhisten sonra hayatını kaybetti

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

İzmir’de Hasan Günay’ın (41) tomografi sırasında beklerken kalp krizi geçirdiği ve bir hafta sonra da yaşamını yitirmesi ile ilgili İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliğince soruşturma başlatıldı.

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği yetkililerinden alınan bilgiye göre, Hasan Günay (41), 11 Aralık’ta karın ağrısı ve idrarını yapamama şikayetiyle Çiğli Bölge Eğitim Hastanesine başvurdu.

Doktor kontrolü ve tetkiklerinin ardından Günay’a böbrek taşı teşhisi konuldu. Evine gönderilen Günay, ertesi gün aynı hastaneye tekrar başvurdu.

Günay’a ikinci kez böbrek taşı teşhisi konuldu ve ağrı kesici ilaç verildi. Rahatsızlığının geçmemesi üzerine Hasan Günay, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gitti. Buradaki tetkikler sonucu rahatsızlığın nedeninin safra kesesi taşı olabileceği söylendi.

Aile, yeşil kart sosyal güvencesinden yararlanabilmek için Çiğli’deki hastaneye döndü. Doktorlar ilaçlı su verip tomografi sırasına aldı. Günay, tomografi sırasında beklerken fenalaştı.

Yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan hastanın, bağırsağında delik olduğu ve karnındaki baskı nedeniyle kalp krizi geçirdiği iddia ediliyor.

Yetkililer ise, Hasan Günay’ın sırada beklerken kalp krizi geçirmediğini, kalbinin ameliyat sırasında durduğunu belirterek, hastanın doktorların müdahalesiyle hayata döndüğünü, ancak bir hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybettiğini belirtti.

Hastanın yakınları şikayetçi olunca soruşturma başlatıldı.

ilgili haberler