Ekonomi

İktidarın seçim meydanında kullanabileceği bir asgari ücrete hazırlandığı belirtiliyor

Paylaş:

Asgari ücretin belirlenmesi için süreç başlarken işçi tarafı açlık sınırına, işveren “dengeye”, iktidar ise enflasyon ve yaklaşan seçimlere odaklandı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin dün komisyonun tarafları olan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile bir araya geldi. Görüşmede komisyonun çalışma takvimi belirlendi. Belirlenen takvime göre ilk toplantı 7 Aralık, ikinci toplantı ise 14 Aralık’ta yapılacak.  

MASADAN KALKARIZ

Komisyon öncesi Türk-İş’in dosyasında, önceki gün kamuoyuna da açıklanan “açlık-yoksulluk sınırı” araştırması var. Bu araştırmaya göre açlık sınırı 7 bin 785 lira. Bekâr bir çalışanın aylık yaşama maliyeti de 10 bin 170 lira. İşçi tarafındaki beklenti yeni rakamın açlık sınırının üzerinde olacağı yönünde. Bunun üzerine ne kadar artış olacağında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belirleyici olacak. 

Beklentiye göre iktidar seçim meydanlarında “işçiyi enflasyona ezdirmedik” denilebilecek bir ücret açıklayacak. Toplantı öncesi kasım enflasyon oranları da görülmüş olacak. Merkez Bankası’nın yılsonu enflasyon beklentisi yüzde 65.2. Bu oran dikkate alınsa bile asgari ücretin 9 bin liranın üzerine çıkarılması gerekiyor. 

Türk-İş’ten komisyon toplantılarına Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak başkanlık edecek. İşverenleri temsil eden TİSK’in Başkanı Özgür Burak Akkol, işverenin razı olduğu, işçi tarafının memnun olduğu, çalışanları koruyan, dengeli bir ücrette üçlü imza için ellerini taşın altına koymaya devam edeceklerini söyledi. 

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, ne zaman ücret konuşulsa raflarda fiyatların arttığını söyledi. Geçen yıl 35 lira olan peynirin şu anda 150 lira olduğuna dikkat çeken Atalay, toplumu tebessüm ettirecek bir ücret çıkarsa üçlü mutabakatla imzalayabileceklerini ancak arzu etmedikleri bir rakam çıkarsa o masada bulunmayacaklarını dile getirdi.

EYT KAYGILARI

Öte yandan TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, yakında Meclis’e gelmesi beklenen EYT konusunda da taleplerini bakanlığa iletti. Bakan Bilgin, işverenlere iki temel talebin kabul edildiğini açıkladı. Buna göre emekli olup çalışmaya devam edecek olan işçilerin SGK priminde indirim olacak. Emekli olanların tazminatları için Kredi Garanti Fonu’ndan (KGF) işverenlere uygun kredi verilecek. 

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu