GüncelGündem

İlahiyat fakültesi dekanı ve yardımcısı torpile müsaade etmedi, istifa etti

Paylaş:

Gümüşhane Üniversitesi’nde özel kaideyle hatırlı işçi alımına itiraz ettiği için baskıya uğrayan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kuzudişli ve Dekan yardımcısı Doç. Dr. Berat Sarıkaya istifa etti.

19 Aralık 2022 tarihinde Resmi Gazete’de Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Anabilim kolu 1 adet 6. Derece araştırma vazifelisi takım alımı ilanı yayınlandı. İlanın ‘Özel şartlar’ sütununda “Edebiyat Fakültesi Türk Lisanı ve Edebiyatı Kısmı ve İlahiyat Fakültesi lisans mezunu olup, Eski Türk Edebiyatı alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak” kuralı yer aldı. İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kuzudişli özel kurala itiraz etti.

İtiraz üzerine ilana ‘İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Kısmı’nda yüksek lisans yapmak’ kuralı eklendi. Fakülte, ön kıymetlendirme komitesi müracaatlarını kıymetlendirdi ve puan sonucunu ilan etti.

Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kuzudişli

REKTÖRLÜK KADROYU İPTAL ETTİ

İddiaya nazaran; özel koşul kriterlerindeki ‘hatırlı aday’ sıralamaya giremediği için İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kuzudişli ve Dekan yardımcısı Doç. Dr. Berat Sarıkaya üzerinde baskılar arttı. Üniversite rektörlüğü, ön kıymetlendirme kurulu hakkında soruşturulma açılmasını istedi.

Dekan Kuzudişli, soruşturmanın direkt kendisine yapılmasını talep etti, imtihanda başarılı olan asıl üyenin ilan edilen takıma atanmasını istedi. Rektörlük 18 Ocak 2023 tarihinde takımın iptaline karar verdi. Bu kararın akabinde tıpkı gün, evvel Dekan yardımcısı Berat Sarıkaya, sonra fakülte dekanı Prof. Dr. Ali Kuzudişli dekanlık misyonundan istifa etti.

Dekan yardımcısı Doç. Dr. Berat Sarıkaya

“KEYFİ UYGULAMALARA TAHAMMÜL SONUMU AŞTIĞIMDAN DOLAYI…”

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kuzudişli, Gümüşhane Üniversitesi rektörlüğüne sunduğu istifa dilekçesinde şu sözlere yer verdi; 18/01/2023 tarih 152807 sayılı yazınızda Fakültemiz İslam Tarihi ve Sanatları Kısmı İslam Tarihi Anabilim Kolu için 19/12/2022 tarihinde 32048 sayılı Resmi Gazete’de ilan edilen 6. derece araştırma vazifelisi takımına başvuran ve giriş imtihanında başarılı olan A** Y**’ın 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 50/d hususuna nazaran bir (1) yıl mühlet ile atanması teklifimizin, takımın iptal edildiği gerekçesiyle reddedildiğini öğrenmiş bulunmaktayım.

Söz konusu ilanda yer alan ‘Edebiyat Fakültesi Türk Lisanı ve Edebiyatı Kısmı ve İlahiyat Fakültesi lisans mezunu olup, Eski Türk Edebiyatı alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak’ özel kuralına itiraz ettiğim ve ilgili takıma başvuran İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Kısmı Yüksek Lisans öğrencilerinin müracaatlarını geçerli sayıp kabul ettiğim için şahsıma uygulanan direkt ve dolaylı haksız baskıları kabul etmediğimi, kelam konusu takım iptalinin ve münasebetinin hiçbir yerde ilan edilmediğinden yapılan sürecin mevzuata muhalif olup kazanan adayın mağdur edildiğini ve fakültemize uygun görülen bu çeşit keyfi uygulamalara tahammül hududumu aştığımdan ötürü Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı vazifemden istifa ettiğimi belirtir, gereğini bilgilerinize arz ederim.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu