GüncelGündem

İmamoğlu’ndan dikkat çeken ‘İttifak’ açıklaması

Paylaş:

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Anadolu Yakası’ndaki 6 ilçede atıksu, yağmur suyu ve dere ıslahı çalışmalarının temel atma merasiminin akabinde gazetecilerin gündeme ait sorularını yanıtladı.

İmamoğlu seçim sürecinde Erzurum’da gerçekleştirdiği halk buluşmasında uğradığı taşlı akınla ilgili hazırlanan iddianameye ait sorular üzerine şu cevabı verdi:

-Tabii tekrar üzülüyoruz yargı ismine. Yani yargının bilhassa güya hiç organize değilmiş üzere bir bakışı, atılan cisimlerin komik tarifleri…

-Arkamda duran yol arkadaşım Mustafa’nın dizine gelen taşı ben gördüm. Yaklaşık 20’ye 30 büyüklüğünde bir taş, raporları var arkadaşların.

-Koca muhafazalı camların kırıldığı yerde böylesi bir iddianameyi hüzünle karşılıyorum elbette. Takip ediyoruz.

-Sürecin ucunu bırakmayacağız. Büyük bir ihmal vardı orada. Allah korusun, çok makûs sonuçlarla karşılaşabilirdik.

“BİR İDDİANAMEYLE BU İŞ BİTMEYECEK”

Saldırının akabinde Erzurumlu hemşerilerinin kendisine ıstıraplarını ilettiğini, bu hücumun bir kente mal edilemeyeceğini belirten İmamoğlu “Kandırılan, aldatılan, küçücük çocukların bu işe girişmelerinin  arkasında kim olduğunun araştırılması gerektiğini, o devrin emniyet müdürünün başta olmak üzere kamu vazifelilerinin ihmal ettiği konularla ilgili de o günle ilgili bütün tüzel süreçlerin, kabahat duyurularımın gerisinde durarak takip edeceğim. Buradan beyan edeyim tekrar. Bir iddianameyle bu iş bitmeyecek, devam edeceğim süreci sorgulamaya” diye konuştu.

“AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE”

Tuzla Belediye Lideri Şadi Yazıcı’ya hakaret ettiği savıyla açılan ve beraat ettiği davanın itiraz üzerine tekrar görülmesi tarafında karar verilmesine ait de İmamoğlu şu değerlendirmeyi yaptı:

-Kararların  al birini vur ötekine, ne diyelim ki? Bir yandan bu türlü bir facianın ortasında kalmış bir beşerle ilgili ortaya konan bir iddianame.

-Öbür taraftan da ‘şu adama bak’ lafı üzerinden ya da buna emsal saçma sapan ki ne yazık ki bir belediye lideri değil.

-Tavırlarıyla davranışlarıyla o gün de orada insanları kışkırtan. O gün söylediği palavra tabirler üzerinden o projeler bitirildi, insanlara teslim edildi, konut projeleri. Yalnızca provoke etmek için oraya gelen bir insan.

-Hiç belediye başkanlığı kimliğine yakışmayan, mesleğine de yakışmayan bir duruşuyla hareket etti. Hala da o denli ediyor.

-Üzüntüyle söylüyorum ki; partisinde ‘ben sanki nereye gelirim’, ‘bir adım daha üst çıkabilir miyim’ diye bütün hünerini berbat niyete, makûs akla yoran Tuzla’nın belediye liderini Allah’a havale ediyorum. Tuzla halkına ve İstanbulluların vicdanına havale ediyorum.

“İTTİFAKIN MÜZAKERE EDİLEBİLECEĞİNE İNANCIM TAM”

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in son açıklamaları da İmamoğlu’na soruldu. “İstanbul İttifakı’ndan kelam etmiş, Akşener’in kapıları kapatmayacağını söylemiştiniz ancak dün Akşener’in bir açıklaması oldu; ‘İstanbul’u alan Türkiye’yi alamıyormuş’ diye. İttifakla ilgili ne söylemek istersiniz? Akşener’le bir görüşmeniz olacak mı?” sorusuna İmamoğlu şu cevabı verdi:

-Daha evvel de söyledim. Başkanlar düzeylerindeki olan münazaralara ya da birtakım görüşlere buradan kelam söylemeyi kendi adıma yanlışsız bulmuyorum.

-Ama biz 2019’da yaptığımız sağlıklı ittifakın temelinde hakikaten bir İstanbul ittifakı vardı ve bunun özünde büyük bir toplumsal ittifak oluşmuştu. Esasen o muvaffakiyet İstanbul’a  tarihi bir demokrasi zaferini, muvaffakiyetini yaşattı.

-Yüzde 55’e yakın bir oyla bir belediye lideri seçildi. İşin ucunda ve bütün kötülükleri bertaraf etti.

-Demokrasiye yapılmak istenen ağır darbeleri ortadan kaldırdı. Bu bağlamda kıymetli bir sonuç ve kıymetli bir ittifak süreciydi.

-Ben bu tarafıyla hem tabandaki o büyük toplumsal ittifakın, İstanbul İttifakı’nın kurulabileceğine hem de siyasi ittifakların da müzakere edilebileceğine olan inancım hala tam. Konuşmalar, bu görüşler tabir edilecektir.

-Ama günü geldiğinde makul görüşmeler için tabanların de oluşabileceğini düşünüyorum. Elbette buna sayın Akşener de dahil.

“BU SORUNUZA YANIT VEREMEYECEĞİM”

İmamoğlu, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da yeni seçilen ilçe liderleriyle yaptığı toplantıya katılmak istemesine karşın talebinin reddedilmesine ait soru üzerine “Parti içi diyalogları basına dönük münazara etmeyi ve müzakere etmeyi gerçek bulmuyorum. Olan bahisler ya da bir grup yanlışlar, bu tıp süreçleri büsbütün muhataplarıyla birebir görüşüyorum. Bu ister sayın genel liderimiz olsun, ister öteki makam sahipleri olsun, onun için bu sorunuza yanıt veremeyeceğim” dedi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu