Ekonomi

İngiltere’de Amazon personelleri greve gitti

Paylaş:

Amazon çalışanlarının İngiltere’deki birinci yasal grevi bugün başladı. Coventry bölgesindeki Amazon çalışanlarının üye olduğu sendika, geçtiğimiz aylarda grev kararı almıştı. Amazon’un İngiltere’de toplam 75 bin çalışanı bulunuyor.

GMB sendikasının üyeleri Amazon’un Coventry deposunda, gülünç olarak isimlendirdikleri maaşlara artırım yapılması talebiyle greve gitti. BBC’ye konuşan personeller ağır çalışma şartlarından yakınırken daima izlendiklerini ve yalnızca birkaç dakika süren boş vakitlerde azarlandıklarını ileri sürdü.

Ağustos ayında Amazon, çalışanlara saatlik 0,50 pound maaş artırımı teklif etti. Amazon sözcüsü açıklamasında, “Ekiplerimizin yıl boyunca yaptığı şahane çalışmaları takdir ediyoruz ve saatte en az 10,50 sterlin ile 11,45 sterlin ortasında rekabetçi bir fiyat sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

ZAMDA ANLAŞAMADILAR

Şirket 2018’den bu yana Amazon çalışanlarına ödenen en düşük saatlik fiyatta yüzde 29’luk bir artırım yapıldığını söyledi. Çalışanlar ise saat başına 15 sterlin talep etti. Amazon personelleri 0,50 sterlinlik artırım teklifinin bir hakaret olduğunu söyledi.

GMB üyesi Darren Westwood, “Bu beşerler, Amazon’un paylarının tavan yaptığı salgın boyunca iki yıl boyunca çalıştılar. Kârın hayal bile edilemez hale geldiğini gördüler” dedi.

ROBOTLARA DAHA DÜZGÜN DAVRANILIYOR

GMB üyesi iki Amazon çalışanı da “depodaki robotlara bizden daha güzel davranılıyor” diyerek şartlardan yakındı. Darren Westwood ve Garfield Hilton isimli çalışanlar tuvalete gittiklerinde yöneticilerin “Ne yapıyordunuz?” sorularına muhatap olduklarını söyledi.

Şirket sözcüleri ise Amazon’un “mükemmel performansı tanıyan” bir sisteme sahip olduğunu söylerken “Çalışanların performans gayelerine ulaşamamaları durumunda gelişmelerine yardımcı olmak için teşviklerde bulunuyoruz” dedi.

Amazon personeli Westwood, “Jeff Bezos’un teknesini yahut roketlerini istemiyoruz. Yalnızca yaşayabilmek istiyoruz. Yalnızca faturalarımı ödeyebilmek istiyorum” diye konuştu.

‘ROKET İSTEMİYORUZ’

Amazon’un global satışları ve kârı Covid-19 kısıtlamaları sırasında sert yükselmişti. Şirketin kârı 2019 – 2020 yılları ortasında neredeyse ikiye katlanarak 21,3 milyar dolara ulaştı ve sonraki yıl 33,3 milyar dolara yükseldi.

Ancak iktisatların tekrar açılmasıyla birlikte 2019’dan bu yana binlerce çalışanı işe alan Amazon global ölçekte 18 bin emekçiyi işten çıkarma kararı aldı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu