Spor

İran ABD maçı öncesi iki teknik yöneticiden davet

Paylaş:

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası B Kümesi son maçında İran ile ABD ortasında oynanacak müsabaka öncesi İran Teknik Yöneticisi Carlos Quieroz ve ABD Teknik Yöneticisi Gregg Berhalter, FIFA Medya Merkezi’nde soruları yanıtladı.

Sadece bir soru sorulmasına müsaade verilen dünkü basın toplantısının bilakis İranlı gazeteciler, 49 yaşındaki Berhalter’e üst üste sorular sordu. Berhalter, karşılıklarında yeni tartışmalara neden olacak demeçlerden kaçındı.

ABD Ulusal Futbol Takımı’nın toplumsal medya paylaşımlarında, İran bayrağındaki İslam Cumhuriyeti ambleminin kullanılmamasıyla ilgili soruya Berhalter, “Postalanan şeyin bizimle ilgisi yok, bizim denetimimizde olmadı. Biz yalnızca maça odaklandık. Yaşananların bir kesimi değiliz” cevabını verdi.

“İRAN HALKININ YANINDAYIZ”

Berhalter, turnuvanın en hassas maçı olacağı ve ne düşündüğünün sorulması üzerine, “Bizim için bu, âlâ bir grup karşısında yalnızca bir futbol maçı. İki ekip da cins atlamayı istiyor. Hoş bir maç olmasını istiyoruz. İran halkının yanındayız lakin yalnızca maça odaklandık” diye konuştu.

Kariyerini Leeds United’da sürdüren ve basın toplantısına katılan orta saha oyuncusu Tyler Adams, besmele çekerek kelama başlayan İranlı bir gazetecinin İran’ın ismini yanlış söylem ettiği uyarısı üzerine, özür diledi.

CARLOS QUEIRAOZ: PARTİYE KATILIN VE EĞLENİN

İran Ulusal Ekibi Teknik Yöneticisi Carlos Quieroz, özgüveni, rahatlığı ve tansiyonu artırmaktan kaçınan halleriyle dikkati çekti.

Gazetecilerin iki ülke ortasındaki kutuplaşmanın yarın maçı nasıl etkileyeceği tarafındaki ısrarlı sorularına Portekizli teknik adam, “Sizi anlıyorum. Yarın iki grubun da tek amacı olacak, ikinci cins. Partiye katılın ve eğlenin. Futbolda hoşluk kazansın. Yarın yalnızca kazanabilmeyi istiyoruz” karşılığını verdi.

Basın toplantısında diplomatları aratmayan bir performans sergileyen Queiroz, insan hakları, ırkçılık ve acı çeken beşerler için dayanışma davetinde bulunurken, “Okul taarruzlarında ölen çocuklar”ı da unutmadı.

“BU BİRİNCİ SEFER OLACAK”

Kariyerinde ABD’de kadro çalıştırdığını ve kendisi için de özel bir maç olacağını belirten Quieroz, “Elimizden gelenin en güzelini yapmaya çalışacağız. Rakibimiz düzgün bir kadroya sahip. Bizim maksadımız ve odağımız tıpkı. ABD çok yeterli iki maç çıkardı. Çok sıkıntı bir maç olacağı muhakkak. Nasıl başladığımız değil, nasıl bitirdiğimiz kıymetli olacak. Yarın daha düzgün, daha güçlü, daha motive bir grup olamaya muhtaçlığımız var. Şayet ikinci cinse çıkarsak İran’ın katıldığı 6 turnuvada bu birinci sefer olacak” diye konuştu.

Quieroz, ABD karşısında savunmada güzel organize ve topa sahip olmayı, yakalandıkları durumlardan sonuç almayı istediklerini söyledi.

Deneyimli teknik adam, kendisi ve ulusal grubuyla ilgili tenkitlerine sert cevap verdiği Alman futbol adamı Jurgen Klinsmann ile ilgili soruyu karşılıksız bıraktı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu