Dünya

İran: Ülkeye yönelik tehdit olduğu sürece operasyonlar devam edecek

Paylaş:

Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, başşehir Tahran’da düzenlediği basın toplantısında gündemi kıymetlendirdi.

Mahsa Emini’nin gözaltında ölmesinin akabinde ülkede başlayan şovlara ve çıkan olaylara değinen Abdullahiyan, son 8 haftada İran’a yönelik “dış müdahalenin doruğa çıktığını” lisana getirdi. Abdullahiyan, “Diplomasi yoluyla, ülkelerinden İran’a terör faaliyetleri yönelen komşularımızla daima temas halindeydik.” dedi.

İran’ın Zahidan kentindeki şovlara ve batıdaki kimi kentlerde yaşanan olaylara işaret eden Abdullahiyan, bilhassa Irak Kürt Bölgesel İdaresi (IKBY) denetimindeki bölgelerde barınan “76 terörist küme ve ihtilal aykırısı merkezin faaliyete geçirilerek ülkeye Amerikan ve İsrail silahları” taşındığını savundu.

Son 8 hafta içinde Bağdat ve Tahran’da, Irak merkezi hükümeti ve IKBY yetkilileriyle çok sayıda görüşme yaptıklarını belirten Abdullahiyan, bu görüşmelerde kıymetli kararlar aldıklarını aktardı.

Abdullahiyan, Irak merkezi hükümetinin “Tahran karşısı terörist kümeleri İran sonundan uzak tutma taahhüdünde bulunduğunu ve onları silahsızlandırma konusunda” anlaştıklarını söyledi.

Irak ile varılan muahedenin uygulanmasını takip ettiklerini aktaran İran Dışişleri Bakanı, “Uluslararası hukuk ve Birleşmiş Milletler Mutabakatı çerçevesinde komşu bir ülkeden İran’a yönelik bir tehdit olduğu sürece, silahlı kuvvetlerimiz ülkenin ulusal güvenliğini sağlamak için hareketlerini sürdürecektir.” açıklamasında bulundu.

RUSYA’YA SATILAN İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI

Bakan Abdullahiyan, ayrıyeten, İranlı ve Ukraynalı uzmanların, Rusya’nın İran üretimi insansız hava aracı (İHA) kullandığı tezleriyle ilgili görüşmeyi üçüncü bir ülkede yaptığını ve görüşmelerin devam edeceğini belirtti. Abdullahiyan, “Ukrayna tarafından şimdiye kadar İran İHA’larının Ukrayna’da kullanıldığına dair rastgele bir delil bize sunulmadı.” dedi.

Ukrayna’daki savaştan evvel İran’ın Moskova ile askeri ve savunma iş birliği çerçevesinde Rusya’ya “sınırlı sayıda” İHA verdiklerini yineleyen İranlı Bakan, Rusya’nın da savaşta yalnızca Rus silahları kullandığını açıkladığını kelamlarına ekledi.

Suriye’deki gelişmelere de değinen Abdullahiyan, “Suriye’ye yapılacak askeri operasyonları yapan bulmuyoruz, hudut güvenliğinin Suriye güçlerine verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Suriye’de rastgele bir ülkenin askeri varlığına ve işgale karşıyız. Doğal Türkiye’nin dertlerini da anlıyoruz.” tabirlerini kullandı.

İran İhtilal Muhafızları Ordusu son vakitlerde Irak’ın kuzeyindeki Tahran karşısı kümelere yönelik üst üste akınlar düzenlemişti. İran tarafından “terör örgütü” kabul edilen Komele, PAK ve İKDP yıllardır IKBY denetiminde yer alan bölgelerdeki kamplarda barınıyor. (AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu