AktüelEkonomiGüncelGündemTürkiye

İş dünyasının 2 yılda gördüğü en büyük risk işsizlik ve geçim sorunları

Paylaş:

İş dünyasının 2 yılda gördüğü en büyük risk işsizlik ve geçim sorunları

Türk iş dünyası kısa vadede ülkemizi tehdit eden en önemli riskin işsizlik ve geçim sorunları olduğunu düşünüyor. Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum-WEF) 2021 yılı risklerini ortaya koyduğu araştırmasında 124 ülkedeki iş dünyası temsilcilerine önümüzdeki 2 yıla dair ülkelerini tehdit eden en kritik önemde 5 riski sordu. 12 bin üst düzey iş dünyası temsilcisi tarafından yanıtlanan global anketin Türkiye sonuçları, gelişmiş ülkelerden ayrıştı.

KAYGILARDA AYRIŞTIK

Rapora göre Türk iş dünyasının önümüzdeki 2 yılda Türkiye’ye dair gördüğü en büyük risk işsizlik-geçim sorunları. Bunu stagflasyon- uzun süreli durgunluk riski izliyor. İş dünyası kısa vadede Türkiye’nin uluslararası ilişkilerinde de risk görüyor. Türkiye’yi tehdit eden dördüncü önemli risk iş dünyasına göre insan eliyle çevreye verilen zarar. Türk iş dünyası beşinci risk olarak ise teknoloji ile ilgili yanlış yönetimi işaret ediyor.

ALMANLARIN DERDİ İKLİM

Türk iş dünyası işsizlik ve durgunluk riskini ilk iki sıraya koyarken, araştırmada “Türkiye’yi kıskanan” Almanya’nın iş dünyası ülkeleri için en büyük riski “iklim krizi ile mücadelenin başarısız olması” olarak görüyor. Alman iş dünyasının ikinci kaygısı “sosyal uyumun aşınması.” Kuyruklar olduğu ve yiyecek bulamadığı için Türkiye’yi kıskandığı iddia edilen bir başka ülke olan Fransa’nın iş dünyasının ilk kaygısı da sosyal uyumdaki aşınma.

İngiltere’de kısa vadeli risk siber güvenlik

■ Batılı ülkelerin iş dünyaları daha global meseleleri risk olarak görürken işsizlik ve geçim sorunları daha çok az gelişmiş ülke iş dünyalarının sorunları. İngiltere iş dünyasının işaret ettiği en önemli kısa vadeli risk siber güvenlik sorunları. ABD iş dünyası ilk sıraya büyük ekonomilerdeki varlık balonunun patlaması riskini koydu. Türk iş dünyası gibi işsizlik ve geçim derdini en önemli kısa vadeli risk olarak gören ülkeler ise Zambiya, Senegal, Ruanda, Nambiya, Kolombiya, Kamerun ve Kırgızistan.

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu