Dünya

İsrail, Nasır Hastanesi’ni kuşattı

Paylaş:

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’ta bulunan Nasır Hastanesi’ni kuşatarak, buraya sığınan yerinden edilmiş Filistinlilerin hastaneyi boşaltmasını istedi.

Görgü şahitleri, İsrail güçlerinin Nasır Hastanesi’ni kuşattığını ve yerinden edilmiş Filistinlileri amaç aldığını söyledi.

Tanıklar, İsrail ordusunun “Quadcopter” tipi insansız hava araçlar (İHA) göndererek, İsrail ataklarından kaçarak hastaneye sığınan yerinden edilmiş Filistinlilerden hastaneyi boşaltmasını istediğini aktardı.

HASTANE ETRAFINDA ÇOK SAYIDA MEYYİT VE YARALI

Hastane etrafında çok sayıda meyyit ve yaralının bulunduğunu aktaran görgü şahitleri, İsrail güçlerinin ağır ateşi nedeniyle sıhhat takımlarının bu şahısları taşımakta zorluk yaşadığını söz etti.

Gazze’deki Sıhhat Bakanlığından yapılan açıklamada da Nasır Hastanesi’ndeki durumun gitgide daha da kötüleşerek “felakete” yanlışsız gittiği belirtildi.

Hastanedeki sıhhat çalışanı, hastalar ve yakınlarının büyük tehlike altında olduğu kaydedilen açıklamada, İsrail güçlerinin, hastaneye sığınan yerinden edilmiş Filistinlilerin hastaneyi boşaltmasını, yalnızca hastalar ile sıhhat işçisinin kalmasını istediğini Nasır Hastanesi idaresine bildirdiği aktarıldı.

“HASTANEDEN ÇIKANLARA ATEŞ AÇILDI”

İsrail güçlerinin, Nasır Hastanesi’nin kuzey duvarını yıktığı paylaşılan açıklamada, “İşgal güçleri, hastaneden çıkan yerinden edilmiş Filistinlilere ateş açtı, ölenler ve yaralananlar oldu” denildi.

Nasır Hastanesi’nin etrafındaki okulların da maksat alındığı ve okullarda çıkan yangının hastanenin tıbbi aygıtlarının bulunduğu deposuna sıçradığı ve deponun yandığı kaydedildi.

Hastanenin acil servis kısmının kanalizasyon suları altında kalmaya devam ettiği belirtilen açıklamada, bu durumun sıhhat takımlarının çalışmasını engellediğine dikkati çekildi.

“SAĞLIK FELAKETİNİN HABERCİSİ”

Atıkların hastanenin kısımlarında birikmeye devam ettiği, bunun da hastalıkların yayılması ve yaralıların enfeksiyon kapması üzere “bir sıhhat felaketinin habercisi” olduğu vurgulanan açıklamada, hastane idaresinin yaralılardan hayatını kaybedenleri maruz kaldıkları büyük tehlike nedeniyle morga götüremediğinin altı çizildi.

İsrail ordusu, Han Yunus’taki Nasır Hastanesi ile Filistin Kızılayı merkezi ve Kızılay’a bağlı Emel Hastanesini iki haftadan uzun müddettir kuşatma altında tutuyor.

HASTANEDE 10 BİN KİŞİ VAR

Gazze’deki Sıhhat Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, daha evvel yaptığı açıklamada, İsrail güçlerinin, Nasır Hastanesi’nin kapılarına, binalarına ve avlusuna ağır formda ateş açtığını söz etmişti.

Sağlık gruplarının hastane bünyesindeki bir binadan başkasına hareket edemediğini belirten Kudra, açılan ateş sonucu bir kişinin öldüğünü, birtakım şahısların yaralandığını belirtmişti.

Kudra, Nasır Hastanesi’nde bulunan 300 sıhhat çalışanı, 450 hasta ve yaralı ile 10 bin yerinden edilmiş Filistinlinin hayatından tasa duyduklarını bildirmişti.

Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ) Genel Yöneticisi Tedros Adhanom Ghebreyesus, 11 Şubat’ta yaptığı açıklamada, İsrail güçlerinin Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinde kuşatma altında tuttuğu Nasır Hastanesi etrafında ağırlaşan çatışmalar nedeniyle hasta ve sıhhat çalışanının güvenliği konusunda derin kaygı duyduklarını bildirmişti.

DSÖ misyonunun Nasır Hastanesi’ne ulaşmasının engellendiğini belirten Ghebreyesus, sıhhat hizmetleri ve çalışanının amaç olmaması tarafındaki davetlerini yinelerken, Gazze için ateşkes davetinde bulunmuştu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu