GüncelGündem

İsrailli siyasetçi ve akademisyenler Netanyahu’nun Kongre’ye davet edilmesini “korkunç hata” olarak niteledi

Paylaş:

ANKARA (AA) – Aralarında eski İsrail Başbakanı Barak ve eski Mossad Başkanı Tamir Pardo’nun da bulunduğu İsrailli bir grup siyasetçi, akademisyen, yazar ve bilim insanı The New York Times gazetesinde, “Netanyahu bizim adımıza konuşmuyor. Kongre, yaptığı daveti geri çekmeli” başlıklı ortak bir görüş yazısı kaleme aldı.

Netanyahu’ya ortak oturumda hitap etmesi için yapılan daveti, “Kongre korkunç bir hata yaptı” ifadeleriyle değerlendiren İsrailli akademisyen, yazar ve eski siyasetçiler, şöyle devam etti:

“Sayın Netanyahu’nun Washington’da arzıendam etmesi, İsrail devletini ve vatandaşlarını temsil etmeyecek ve onun ülkemize yönelik skandal ve yıkıcı davranışlarını ödüllendirecektir.”

İsrail toplumunun çeşitli alanlarından geldiklerinin altını çizen İsrailli isimler, yazıda, “Bu nedenle, Sayın Netanyahu hükümetinin genel etkisini değerlendirmek için iyi bir konumdayız ve birçokları gibi biz de onun İsrail’i endişe verici bir hızla, sonunda sevdiğimiz ülkeyi kaybedebileceğimiz ölçüde yokuş aşağı sürüklediğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Netanyahu’nun, Kongre’de yapacağı konuşmayı siyasi hesapları için kullanacağını savunan İsrailli isimler, “Şüphesiz, (Kongre konuşması) onun zayıf iktidarını desteklemek için dikkatlice sahneye konacak.” dedi.

Kongre daveti, “İsrail’de yeni seçim çağrısı yapılması” şartına bağlanabilirdi

Görüş yazısında, Netanyahu’nun bugüne kadar “Gazze’deki savaşı” sonlandıracak bir plan ortaya koyamadığının altını çizen İsrailli isimler, çok sayıda İsrailli esirin hala özgürlüğüne kavuşamadığını belirtti.

Ayrıca, Netanyahu’ya yapılan Kongre’ye hitap davetinin şarta bağlanmış olması gerektiğini savunan İsrailli isimler, “En azından Kongre’ye hitap daveti, bu iki sorunun çözülmesine ve buna ek olarak İsrail’de yeni seçim çağrısı yapılmasına bağlı olmalıydı.” ifadelerini kullandı.

Kongre’ye hitap davetinin anlamının; ABD’nin bir barış planı oluşturma, kuşatma altındaki Gazze halkına daha fazla yardım sağlanması ve sivillerin korunması konusunda daha iyi bir iş çıkartılması yönündeki çabalarının Netanyahu tarafından küçümsenmesini ödüllendirmek olduğunun altını çizen İsrailli isimler, şöyle devam etti:

“(Netanyahu) ABD Başkanı Joe Biden’ın barışı koruma gücü kurarak Hamas’ı Gazze’de iktidardan uzaklaştırma planını defalarca reddetti. Böyle bir hamle büyük ihtimalle İsrail-Filistin çatışmasını çözme vizyonunu da içeren çok daha geniş bir bölgesel ittifakı beraberinde getirecektir. Bu sadece İsrail’in çıkarına değil, aynı zamanda ABD’deki her iki siyasi partinin de çıkarınadır. Bu neticelerin önündeki en büyük engel, Sayın Netanyahu’dur.”

Ayrıca Netanyahu’nun, “savaşın devamını sağlamak” yoluyla siyasi hesaplaşmadan kaçındığı ve bunun için Hamas’la esir takasına imkan verecek bütün önerilen anlaşmaları reddettiği düşüncesini pek çok İsrailli’nin paylaştığı vurgulandı.

Netanyahu’nun 7 Ekim 2023 saldırısına uzanan hataların sorumluluğunu üstlenmeyi başaramadığını vurgulayan İsrailli isimler, Netanyahu’nun başlangıçta güvenlik şeflerini suçladığını ancak sonra hızla geri adım attığını ve hala daha devlet soruşturma komisyonunun kurulduğunu duyuramadığını kaydetti.

Gazze’deki şiddetli çatışmalara ve her iki tarafın her gün verdiği kayıplara rağmen Netanyahu’nun sanki hiçbir şey değişmemiş gibi İsrail’in “otoriter şekilde yeniden yapılanmasını” ilerletmeye devam ettiği vurgulandı.

ABD Kongresindeki Cumhuriyetçi ve Demokrat liderlerin İsrail Başbakanı Netanyahu’yu, 24 Temmuz’da ortak oturumda hitap etmesi için davet etmişti.

Muhabir: Burak Dağ

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu