GüncelGündem

Türkiye’nin AB Daimi Temsilcisi Kaymakcı AB Türk toplumunu siyasi haklarını kullanmaya çağırdı

Paylaş:

BRÜKSEL (AA) – “Avrupa’nın Seçimi” başlıklı dosya haberin dördüncü bölümünde Büyükelçi Kaymakcı, 6-9 Haziran’da düzenlenecek AP seçimleriyle ilgili AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Avrupa’nın zor bir ortamda seçime gittiğini ifade eden Kaymakcı, “Öncelikle Kovid-19 sonrası yaşanan sıkıntılar var. AB toparlanma sürecini henüz tamamlayabilmiş değil.” dedi.

Kaymakcı, salgın sonrası toparlanma süreci devam ederken Rusya-Ukrayna Savaşı’nın AB ülkelerine ek külfet de oluşturduğunu belirterek, “Savaş nedeniyle AB yaptırımlar uyguluyor. Bu yaptırımların AB ülkeleri üzerinde de olumsuz etkileri var. Özellikle gıda, enerji fiyatları yükseldi. AB’nin Ukrayna’ya yaptığı mali ve askeri yardımlar da sonuçta AB seçmeninin cebinden çıkan parayla karşılanıyor.” diye konuştu.

Düzensiz göç konusunun da önemli ve tartışılan bir konu olduğunu belirten Kaymakcı, “Düzensiz göç bağlamında yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığı gibi sorunlar da var.” ifadesini kullandı.

Kaymakcı, AB’nin aynı zamanda bu sorunlar devam ederken kısa ve orta vadede belli bir maliyeti olacak “yeşil ve dijital dönüşümü” de gerçekleştirmeye çalıştığına değinerek, “Örneğin çiftçiler yeşil mutabakatın kendilerine getirdiği yük nedeniyle gösteriler yaptılar. Dolayısıyla yeşil ve dijital dönüşümün getirdiği bir takım sancılar da var. Sanırım bu da seçmenlerin oylarına yansıyacak.” değerlendirmesinde bulundu.

AB’nin gündeminde genişlemenin de yer aldığına işaret eden Kaymakcı, “Genişlemeyle önümüzdeki 5 ila 15 yıl, 10 aday ülkenin AB’ye üyeliğinin gerçekleşmesi gündemde. Bu da AB bütçesi açısından önemli bir konu. Sadece bütçe değil, 10 ülkenin AB’ye üyeliğinin kabul ettirilmesi, AB ülkelerindeki kamuoylarının bu konuda ikna edilmesi önemli bir konu olacak.” tespitini yaptı.

Kaymakcı ayrıca AP’de bu kez siyasi parti dağılımının önceki yıllara göre değişiklik gösterip göstermeyeceği konusunun merak edildiğini dile getirdi.

Büyükelçi Kaymakcı, şöyle devam etti:

“Bugüne kadar AP’de genellikle merkez sağ ve Hıristiyan Demokratlar birinci sıradaydı. Sosyal demokrat grup ikinci ve Liberaller üçüncü sıradaydı. Daha sonra Yeşiller, Sol parti geliyor. AB karşıtlığını, ulusal egemenlik argümanlarını savunan bir de aşırı sağ diyeceğimiz bir grup var. Yeni seçimlerde aşırı sağın 3. büyük siyasi grup olma olasılığından bahsediliyor. Aşırı sağın en önemli dayanaklarından biri de yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığı. Bir de AB’nin, ülkelerinin egemenliklerini elinden aldığını iddia ediyorlar. Bu akımın önümüzdeki seçimlerde göstereceği performans, AB’nin geleceğini de belli ölçüde etkileyecek gibi görünüyor.”

AP seçimlerinde Türk toplumu

Bazı AB üyesi ülkelerde Türk toplumunun önemli bir ağırlığı olduğunu belirten Kaymakcı, “Nüfus olarak bakıldığında Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika ve İsveç gibi AB üyesi ülkelerde sayıları seçim sonuçlarını belirleyecek bir Türk toplumu var. Türk toplumu temsilcilerinin hem bulundukları ülkelere uyumları ve haklarını korumaları açısından hem de daha barışçı, refahçı ve huzurlu bir AB için demokratik seçme ve seçilme haklarını kullanmaları çok önemli. Oy kullanmadıkları takdirde onlarla ilgili kararları başkaları alacak.” değerlendirmesini yaptı.

Büyükelçi Kaymakcı, “AB Türk toplumu temsilcilerinin gelecekte Türkiye’nin AB’ye üyelik sürecinin önünü açacak şekilde düşünmelerinde de fayda var.” ifadelerini kullandı.

“Hiçbir oy küçümsenmemeli. AP’nin seçimleri herkesin hayatını A’dan Z’ye etkileyecek durumda.” diyen Kaymakcı, AP’nin AB’nin iki yasama organından biri olduğunu, AP’nin aldığı kararların AB Türk toplumu da dahil herkesin günlük yaşamını etkileyecek kararlar olduğunun ve AB vatandaşı olarak Türk toplumu mensuplarının da AB kurumlarında görev almalarının önemli olduğunun altını çizdi.

Kaymakcı, sözlerini “Dolayısıyla Türk toplumu seçmenlerin AP seçimlerinde etkin şekilde oy kullanmaları, aday olmaları, siyasi ve bürokratik yaşama da katılmaları demokrasinin geleceği ve haklarının layıkıyla temsili açısından son derece önemli.” diye tamamladı.

Muhabir: Selen Valente Rasquinho

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu