GüncelGündem

İstanbul’da okullardaki kitap sayısının 13 milyona çıkarılması hedefleniyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – İstanbul Üniversitesi Cemil Bilsel Konferans Salonu’ndaki etkinlikte konuşan İstanbul Valisi Davut Gül, valilik olarak eğitim çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Başlattıkları “İstanbul Öğrenci Meclisleri” projesiyle öğrencilerin sosyal hayata aktif katılımlarını da önemsediklerini belirten Gül, “Bu projenin yanı sıra ‘Spor Şehri İstanbul’ projemizle her okulumuzda spor kulübü kurdurduk. Aynı branşta hangi malzemeye ihtiyacı varsa onu temin ettik. ‘Enstrümansız Okul Kalmasın’ projesiyle de ilk etapta 200 okulumuza müzik sınıfı, diğerlerine de eksik olan enstrümanları temin edeceğiz.” diye konuştu.

“Ben Okuyorum İstanbul Okuyor” projesindeki hedeflere değinen Gül, şöyle devam etti:

“İstanbul genelinde okullarımızdaki kitap sayısı yaklaşık 6.5 milyon, bunun üzerine 6.5 milyon kitap daha eklemek istiyoruz. Okul kütüphanelerindeki kitap sayısı iki katına çıkmış olacak. Bununla birlikte öğretmen, öğrenci ve velilerin her akşam 21.30’da kitap okunduğu, bilgisayarların, telefonların kapatıldığı bir şehir olsun istiyoruz.”

Vali Gül, çocukların akademik başarısının yanı sıra sosyal becerilerinin geliştirilmesinin de önemli olduğunu kaydetti.

Yürütülen birçok projeyle birlikte bu amaca ulaşmayı hedeflediklerini belirten Gül, şunları kaydetti:

“Biz özgüveni ve muhakeme gücü yüksek öğrenciler, çocuklar, gençler yetiştirmek istiyoruz. Bunun akademik başarıya katkısı olacağı şüphesiz. Bundan daha önemlisi biz sosyal alanda bir restorasyon yapmak istiyoruz. Bağımlılığın ortadan kalktığı, suça daha az bulaşan, kitapla daha çok vakit geçiren, bilgiye nasıl ulaşacağını bilen öğrenciler yetiştirmek istiyoruz.”

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür ise eğitimin okul ile ev arasındaki güçlü bir bağla sağlamlaşacağını belirterek, “Ev ortamıyla okulda öğretilenlerin bütünleşmesi, okulda öğretilen bilginin hayatta davranışa ve eyleme dönüşmesi de aileyle kalıcı hale geleceğinden bu çalışmayı desteklemek çok önemli.” ifadesini kullandı.

İstanbul Valiliği iş birliğiyle başlatılan projenin eğitim alanında önemli kazanımları olacağını kaydeden Yentür, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 6.5 milyon kitabın okullarda öğrencilerle buluşacak olması son derece önemli. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği bu projeyle çocuklarımızın kalemle, kağıtla buluşması, düşünce, duygu, anı ve şiirlerle, hikayelerle onları cesaretlendirmemiz, yüreklendirmemiz bu çağda onlara kalıcı öğrenme, davranış değişikliği gerçekleştirecek. Okuma tutkusunun yaşam boyu bir eyleme dönüşmesi bizim en önemli amacımızdır.”

“Ben Okuyorum İstanbul Okuyor” projesi

Program kapsamında İstanbul’un dört bir yanından programa katılan 1000’den fazla öğretmen de projeyle ilgili tecrübe ve önerilerini sunma fırsatı buldu.

Proje kapsamında İl Kitap Komisyonu oluşturulup yayınevlerinden gelen kitap listeleri taranarak, seviyelere ayrılıp oluşturulan “Tavsiye Kitap Listesi” okullarla paylaşıldı.

Aynı zamanda proje kapsamında velilerin de dahil edileceği okuma saatleri, İstanbul kütüphanelerine geziler, yazar buluşmaları ve yarışmalar düzenlenmesi planlandı.

Projeyle birlikte İstanbul’daki okullardaki kitap sayısının 13 milyona ulaşması hedefleniyor.

Muhabir: Mehmet Kara

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu