Dünya

İsveç devlet televizyonunda Erdoğan’a hakaret: Program yayıncısı açıklama yaptı

Paylaş:

İsveç’te devlet televizyonu STV’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı maksat alan skandal programın yayınlanmasının akabinde, Türkiye, İsveç’in Ankara Büyükelçisini Dışişleri Bakanlığına çağırdı.

Türkiye, İsveç ve Finlandiya, haziran ayı sonunda iki İskandinav ülkesinin Ankara’nın güvenlik tasalarını karşılamaları şartıyla NATO’ya kabulü için bir mutabakat yapmıştı. İki ülke ortasında varılan muahede gereği İsveç, Türkiye’ye silah ambargosunu kaldırırken, ülkede bulunan hatalıların da iadesine başlanmıştı.

TÜRKİYE HAREKETE GEÇTİ

İki ülke ortasında mutabakatın işlediği bir devirde, İsveç devlet televizyonu SVT’de, dün yapılan bir programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gaye alındı. Erdoğan’a yönelik hakaret içeren kelamlar sonrası, İsveç’in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye nazaran, Herrström’e, STV’de yer alan programa ait Türkiye’nin güçlü reaksiyonu iletildi.

Diplomatik kaynaklar, “Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize yönelik hadsiz ve yakışıksız söz ve imgelerin kabul edilemez olduğu ve bu üzere yayınların söz ve basın özgürlüğü ile açıklanmasının mümkün olmadığı vurgulanmıştır.” sözlerini kullandı.

KANALDAN AÇIKLAMA GELDİ: BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ

Programın yayıncısı Ebba Adielsson da İsveç basınına açıklamalarda bulundu. İsveç basını, programın hükümetin de yansısına neden olduğunu yazdı. Adielsson,  “Eleştirilere ve yansılara her vakit hazırız” dedi. Adielsson, “Yaptığımız program İsveç’in iç siyaseti ve iktidardakiler hakkında latifeler yaptığımız bir hiciv programıdır. İsveç’te söz özgürlüğümüz ve özgür basınımız var, mizah ve hiciv kapsamı çok geniş. Bu yalnızca bir latifeydi.” tabirlerinde bulunurken, bahisle ilgili daha fazla yorum yapmayı da reddetti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu