AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

İYİ Parti, iktidara gelindiğinde neler yapılacağını madde madde açıkladı

Paylaş:

İYİ Parti, iktidara gelindiğinde neler yapılacağını madde madde açıkladı

İYİ Parti, 22 Mayıs gecesi resmi sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video yayınladı. İYİ Parti lideri Meral Akşener’in sözleriyle birlikte ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşın durumuna yer verilen videoda, “Milletimizle el ele, kol kola, omuz omuza; adaletle özgürleşen, güvenle yaşayan, liyakatle eşitlenen, sevgiyle güçlenen, üreterek kalkınan, güçlü, zengin ve mutlu Türkiye’ye hep birlikte kavuşacağız. Çok az kaldı! ” ifadelerine yer verildi.

AKŞENER PAYLAŞTI: AZ KALDI

İYİ Parti’nin videosunu sosyal medya hesabından alıntılayan Akşener, “Adaletle özgürleşen, liyakatle eşitlenen, sevgiyle güçlenen, güçlü, zengin ve mutlu Türkiye’yi, el ele, kol kola, hep birlikte inşa etmemize az aldı!” ifadelerini paylaştı

İYİ PARTİLİLERDEN “AZ KALDI” KAMPANYASI

İYİ Partili isimler, “Az Kaldı” etiketinde sosyal medyada paylaşımlarda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, “El ele, kol kola, birlikte yanyana milletimizin teveccühü ile İYİ Parti iktidarına az kaldı” dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta ise, “Güzel ülkemizi karanlığa mahkum edenleri sandıkta gönderip, Türkiye’nin üzerine güneş gibi doğacağız! Az kaldı” ifadelerini kullandı.

NELER YAPILACAĞINI MADDE MADDE AÇIKLADI

İYİ Parti’nin resmi internet sitesinde “Az Kaldı” sekmesi açıldı. İktidara gelindiğinde İYİ Parti tarafından yapılacaklar, başlıklar halinde özetlenirken, başlıklara tıklandığında detaylı bilgilendirme metni vatandaşın karşısına çıkıyor. İYİ Parti’nin internet sitesinde, iktidara gelindiğinde yapılacaklar şöyle sıralanıyor:

*Ekonomiye Liyakat, Vergiye Adalet, Piyasaya Güven Gelecek

*Hukuk Devleti Adalet ile BuluşacakYargı Bağımsız ve Tarafsız Olacak”

Millet Birleşecek Kuvvetler Ayrılacak Millet Kazanacak, Tek Adamlar Kaybedecek

*Hudut Tekrar Namus Olacak Sığınmacılar Güvenle Evlerine Dönecek

*İstanbul Sözleşmesi Mutlaka İmzalanacak Kadınlar Adaletle Özgürleşecek”

*Medya Özgürleşecek Haber Alma ve Verme Hakkı Korunacak

*İYİ Yaşam Gelir Modeli ile Tüm Gençlere ve İhtiyaç Sahibi Kadınlara Ayda 1700 TL Temel Gelir Desteği Sağlanacak

*Mülakat Olmayacak Kayırmacılık Son Bulacak

*Hiçbir Genç Devletine Borçlu Olmayacak Gençler KYK Borçlarını Sosyal Sorumluluk Projelerinde Çalışarak Ödeyebilecek

*EYT Çözüm Planı ileEYT Sorunu Ortadan Kaldırılacak

*AOÇ Tarım Bilimleri Akademisi ileÇiftçilik En Kazançlı ve Yeni Nesil Meslek Olacak

HAYAT PAHALILIĞI NASIL SON BULACAK?

İYİ Parti, hayat pahalılığının son bulması için ne yapılacağını şöyle anlattı:

“Merkez Bankası’nın bağımsızlığı anayasal güvence altına alınacak, kredibilitesi yeniden tesis edilecek. “3” Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Eki “1” Sayılı liste atamaları yeniden yapılacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bütçe hakkı güçlenecek. Vatandaşımız parasının arkasını arayabilecek, yaptım oldu anlayışı bitecek. Bağımsız düzenleyici otoritelerin hükümetle olan ilişkileri güncellenecek, bağımsızlıkları güçlendirilecek. Ekonomiyi hobi amaçlı takip edenler, açıklamalarına alkış isteyenler, gözlerindeki ışıltıyı referans verenler, projelerine çok önemli diyerek milleti önemsizleştirenler, Merkez Bankası’nda buhar sistemleri kuranlar, swapı sevap kabul edenler değil alanlarında uzman, akademik ve global düşünüp milli çözüm üreten kadrolar ile İYİ Parti iktidarında ekonomiye liyakat gelecek.

Vergi sisteminin artan oranlılığı güçlenecek, emekçinin çalışanın üzerindeki vergi yükü azaltılacak, servet üzerinden alınan vergi artacak; ticaret ve üretim üzerinde yük oluşturan vergiler azaltılacak, vergi harcamaları, istisna ve muafiyetler varlığını iktidarı varlığına adayanların değil vatandaşın yararına düzenlenecek. İYİ Parti iktidarında vergiye adalet gelecek.

Tam teşekküllü enflasyon hedeflemesi rejimi uygulanacak, döviz-swap işlemleri seviyesi kademeli şekilde düşürülecek, kredi kararları piyasa mekanizmasına bırakılacak, bağımsız denetçiler tarafından varlık kalitesi incelemesi başlatılacak, kurala dayalı politikalar izlenecek, keyfiyet bitecek. İYİ PARTİ iktidarında piyasaya güven gelecek.”

SIĞINMACI SORUNU NASIL ÇÖZÜLECEK?

İYİ Parti, sığınmacı sorununa ilişkin yapılacakları ise şöyle açıkladı:

“Yüce gönüllü Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın dört bir yanında yaşanan savaşlarda, her daim mağdur ve mazlumlara yardım elini uzatmış, insan haklarının uygulanmasında coğrafya gözetmeksizin, tarihine yakışır şekilde öncü rol üstlenmiştir. Bununla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet iradesi ve yönetimi, öncelikle kendi vatandaşlarının huzurunu ve refahını, kendi vatanının bekasını her konunun üzerinde tutmakla mükelleftir.

Memleketimizi her konuda olduğu gibi dış politikada da bataklığa sürükleyen mevcut siyasi iktidarın icraatları sonucunda milyonlarca yasadışı göçmen sınırlarımızı adeta delik deşik etmiş, memleketimiz göç tanımına sığmayan bir istilaya uğramış, milletimizin de haklı olarak bu duruma dayanacak gücü ve sabrı kalmamıştır.

Her bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşını tedirgin ve mutsuz eden bu tehlikeye karşı, İYİ PARTİ olarak bizler, 16 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirdiğimiz “Suriyeli Sığınmacıların Ülkelerine Dönüşü Çalıştayı”nda dikkat çekmiş, konuya dair çözümlerini madde madde kamuoyu ile paylaşmış ve iktidarı acilen harekete geçmeye davet etmiştik.

Türkiye, kendi nüfus bütünlüğünü tehlikeye atacak düzeyde kalabalık toplulukları sınırları içinde barındırmak ve beslemek zorunda bırakılamaz. Türkiye hiçbir üçüncü ülkenin refahı uğruna kendi refahından mahrum edilemez. Türkiye açık ya da gizli anlaşmalar sonucunda kimsenin hendeği olamaz.

Hiçbir milletlerarası sözleşme ya da uluslararası hukuk kuralı Türkiye’nin küçük bir Avrupa ülkesi kadar sığınmacı nüfusu barındırmasını zorunlu kılamaz. Türkiye, nüfus mühendisliği yoluyla üçüncü dünya ülkesi standartlarına hapsedilemez. Türk Milleti kölelik veya paryalık düzenine mahkûm edilemez.

“İYİ PARTİ İKTİDARINDA MİLLETİMİZE SÖZ VERİYORUZ!”

Öncelikle, “Açık Kapı-Açık Hudut” politikasına derhal son verecek, olası yeni geçişlerin önüne geçeceğiz. Sınır güvenliğini tam olarak sağlayacak, HUDUTLARIMIZI NAMUSUMUZ kılacağız.

Konu ile ilgili ulusal hukukumuza dâhil edilen mevzuatı yeniden gözden geçirecek, “geçici sığınmacı statüsünü” kaldıracağız. Bu kapsamda Göç İdaresi Başkanlığını yeniden yapılandıracağız.

Ülkemizde bulunan “Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyeli Sığınmacıları”, Suriye Devleti ile iş birliği içinde, Uluslararası Kuruluşlar, Avrupa Birliği ve Bölge Ülkelerinin desteğini de alarak, hukuka ve insan haklarına uygun şekilde, gecikmeden, ülkelerine geri göndereceğiz.

Güvenle geri dönüş sürecinde ülkemizde Sığınmacıların yaşadığı il ve ilçelerde kota sistemine geçeceğiz.

Yakalanan kaçaklara “gecikmeksizin ve tavizsiz işlem” uygulayacağız. Çalışma izni olmadan çalıştığı tespit edilenleri derhal sınır dışı edeceğiz.

Özellikle konut edinme yoluyla edinilmiş vatandaşlık işlemlerini askıya alacak ve hali hazırda edinilmiş statüleri gözden geçireceğiz. Bu süreçte yaşanmış olası usulsüzlükleri tespit edecek ve yasal süreçleri kamuoyuna açık bir şekilde yürüteceğiz.

Vize muafiyeti ile ülkemize gelip, yasal süresi bitmesine rağmen ülkemizde kalmaya devam eden göçmenleri tespit ederek, derhal ülkelerine iade edeceğiz.

Toplum düzenine aykırı hareket eden, suça karışan, Türk Vatandaşlarının can, mal, ırz ve namus güvenliğini tehdit eden göçmen ve sığınmacıları süratle sınır dışı edeceğiz.

“Sığınmacı Meselesi” hamasi nutukların, gündelik siyasi seçim yatırımlarının aracı değildir. İYİ PARTI akılcı, hukuka uygun ve milli karakterimize yaraşır bir şekilde, ülkemizi bu büyük sıkıntıdan kurtarmaya kararlıdır.”

KEKO75 KALAY SÖKÜCÜ

Metal ayrıştırma işlemlerinde ön temizlik için kullanılır. Rafinasyonu olumsuz etkileyen ve nihai ürün kaybına yol açan metallerin bir kısmının uzaklaştırılmasına yardımcı olur, sarf kimyasalların kullanımında tasarruf sağlar, nihai çökelekte daha rafine sonuç alınmasına katkı sağlar.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

DEKTROZ MONOHİDRAT

Dekstroz monohidrat, bir molekül kristal suyu içeren, saflaştırılmış ve kristallendirilmiş D-glikozudur. Nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Saf haliyle 100’lük bir dekstroz eşdeğerine sahiptir , bu da %100 saf dekstrozun başka maddelerle bir karışımın olmadığını gösterir.

Anhidrus ve monohidrat olmak üzere iki türü olan dekstrozun monohidrat türü; nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Dekstroz anhidrusun elde edilmesi ise,  60 oC'nin üzerinde ürünün yeniden kristalize edilmesiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek glisemik endeksi nedeniyle sindirilmesi kolay , tüketmek için güvenli ve uzun raf ömürlüdür. Fermente olabilen bir karbonhidrat kaynağı olan dekstroz ekonomik bir şeker kaynağıdır.

Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.

Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbondioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır. 

Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir. 

Karbonhidratlar içerisinde tek şekerli (monosakkarit) olan dekstroz, yüksek enerji kapasitesi sebebiyle, enerji içeceklerinde ve serumda yüksek oranda kullanılır. Dekstroz, oldukça hızlı emilme ve kana karışma özelliğine sahiptir.

Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.

Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır. 

Humektant olması, higroskopitesi ve sıkıştırılabilirlik gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan dekstrozun anhidrat türü ise, düşük nem düzeylerinin sürdürülmesi gereken ürünlerde serbest suyu kontrol etmektedir.

Dekstroz, dehidrasyon tedavisinde de kullanılır. Vücutta metabolize edilip kaybolur ve serbest kalan su, hücre dışı ve hücre içi sıvı kompartmanındaki eksikliği tamamlar. Birincil su eksikliğinde, eksikliğin derecesine göre 3 litre veya daha fazla vermek gerekebilir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu