AktüelGüncelGündemMagazinSiyasetTürkiye

İYİ Partili Cesur’dan Melek Mosso tepkisi

Paylaş:

İYİ Partili Cesur'dan Melek Mosso tepkisi

Şarkıcı Melek Mosso’nun 3 Haziran’da Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında vereceği konserin iptal edilmesine İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur tepki gösterdi.

Cesur Sözcü’ye yaptığı açıklamada; “Gül üretecisi kan ağlarken festival yapıyorsun ardından vaad ettiğin konseri şak diye iptal ediyorsun. Isparta halkı buna üzülüyor” diye konuştu.

“AK PARTİ, SKANDALLARIYLA ANILIR HALE GELDİ”

Cesur, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Gül festivali yapılıyor her sene gül şehrinde. Ama Isparta’da gül toprağa gömülmek üzere. Bu taban fiyatlarıyla gül üreticisi bilerek konu dışı bırakıldı. Tabi ki Isparta’da Melek Mosso konserinin iptali skandaldır.

Fakat gül festivalinde yapılıyor bu iş. Isparta son dönemde Ak Parti skandallarıyla anılır hale geldi. Oysa ki Isparta elmasıyla, gülüyle, Sülayman Demirel gibi çıkartığı siyasileriyle, başarılarıyla ismini tarihe kazımış bir şehirdir.

Şimdi Isparta her hadisede bir skandal yaşıyor. Bu yaşananları Isparta halkı kabul etmiyor. Millet günlerdir donmaya ve karanlığı mahkum edilmişken, ‘Bereket yağıyor çok mutluyuz’ diyen bir belediye var.

Isparta her hadisede bir skandal yaşıyor. AK Partili belediyenin bir tane daha özelliği var; vaat ettiklerini yerine getirmemek ve yapmamak gibi.

Daha önce seçim vaadi olarak söz verdikleri hiç bir şeyi yerine getirmediler. Şimdi de bir sanatçının konserini yapacaklarını duyurmuşlar aylar öncesinden. İnsanlar heyecanla onu beklerken son anda konseri bir anda iptal etmişler”

“FESTİVALDE BİR SANATÇI ÇIKARACAĞINIZI SÖYLÜYORSUNUZ VE ISPARTA TT OLUYOR”

Açıklamasında gül üreticisine sahip çıkılmadığının altını çizen Cesur; “Festivalin adı Gül Festivali ve Isparta’nın çok büyük bir gelir kayrağı olan ama aynı zamanda kültür mirası olup şehre ismini veren güle sahip çıkmamışsınız. 7 lira 80 kuruş geçen yıl ki taban fiyatı, Gülbirliği’nin açıkladığı. Ama vatandaşımızın üretimi çok daha fazlaydı. Artan girdiler, artan mazot-gübre-yem fiyatlarıyla. Gül üreticisinin elinden 6 liraya kadar düşen fiyatlarla bunlar alındı. Gül üreticisi elindekini neredeyse kendi üretiğini üçte ikisine ya da yarısına satmak zorunda kaldı. Artık gül üreticisi gül üretimini bırakma durumuna geldi.” dedi.

Aylin Cesur, konuyla ilgili eleştirilerini şöyle sürdürdü:

“Bununla birlikte Gülbirlik Bulgaristan’dan, Denizli’den gül alıp, satıyor. Şimdi Gülbirlik’in de bunda suçu yok. Birlikleri bu hale getirenler, üreticiye destek olmayanlar, ‘tamamen mevcut duruma mecbursun’ diyenler bu işlerin sorumlularıdır.

Bugün, gül Isparta’nın en büyük gelir kaynağı olmasına rağmen yok edilme safhasına gelmiş. Bir festival yapıyorsunuz ama festivalin ismindeki güle sahip çıkmamış bir AK Partili belediye yönetimi, AK Parti iktidarı var. Festivalde bir sanatçı çıkaracağınızı söylüyorsunuz ve Isparta tt oluyor.

Birincilikleriyle, doğasıyla, turizmi, tarihi ile bilinen Isparta bugün yokluklar şehri. 6-7 gün elektriklerin kesildiği, insanların karanlığı, soğuğa mahkum edildiği, evlerinde donarak öldüğü, buna, ‘bereket yağıyor’ diye sırıtarak açıklamalar yapan bir belediye başkanına tanıklık etti. Şimdi aynı belediye başkanı vaat etiği bir konseri iptal etmiş.

Ben çok üzülerek takip ediyorum. En yaşanılabilir şehir olan Isparta Ak Parti iktidarı ile mutsuz insanlar şehri haline geldi. Bugün de Ispartalı gençlik, Isparta halkı coşku ile yaşayacakları bir festivalde yine boynu bükük kalmıştır. Gündeme de bu şekilde oturmuştur. Isparta gülü de, çiftçisine sahipsiz değildir. Az kaldı diyoruz.”

KEKO75 KALAY SÖKÜCÜ

Metal ayrıştırma işlemlerinde ön temizlik için kullanılır. Rafinasyonu olumsuz etkileyen ve nihai ürün kaybına yol açan metallerin bir kısmının uzaklaştırılmasına yardımcı olur, sarf kimyasalların kullanımında tasarruf sağlar, nihai çökelekte daha rafine sonuç alınmasına katkı sağlar.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu