AktüelEğitimGüncelGündemTürkiye

İYİ Parti’li Öztürk Sordu: Fatmanur Altun Nerede?

Paylaş:

İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun’un, Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’ndeki derslerine girmediği yönündeki söylemlerin doğru olup olmadığını sordu.

Öztürk’ün önergesinde yönelttiği sorular şu şekilde:

– Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun halen Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etmekte midir? Bu bölümde öğretim üyesi olarak görev yapmıyorsa kadrosu hangi bölümdedir?

– Fatmanur Altun’un öğretim üyesi olduğu Sosyoloji bölümünde derslere girmediği iddiası doğru mudur? İddia doğru ise Fatmanur Altun neden derslere girmemektedir?

– Fatmanur Altun, eşi Fahrettin Altun’un görevi nedeniyle mi derslere girmemektedir? Fahrettin Altun’un Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olması Fatmanur Altun’un ders vermesine engel bir durum teşkil etmekte midir?

– Üniversite Senatosu tarafından her eğitim-öğretim yılı başında öğretim görevlilerine zorunlu olarak girmesi gereken 12 saat ders tanımlaması yapılırken, Fatmanur Altun’a bu görevlendirme yapılmamış mıdır?

– Kendisine girmediği derslerden dolayı ücret verilmekte midir? Derse girmeyen bir öğretim görevlisine ücret verilmesi doğru bir uygulama mıdır?

– Kadrosu gereği 12 saat derse girme zorunluluğu olan Fatmanur Altun’a bu görevlendirme yapıldıysa, yükümlülüğünü yerine getirmemesinin idari yaptırımı nedir? Derse girmeyen bir öğretim üyesi hakkında uygulanan idari soruşturma Fatmanur Altun için de başlatılacak mıdır?

 

Pars Alüminyum Tozu

Kullanım alanları

  • Metalik Pigment olarak;kaplama, boya, mürekkep ve tekstil sektöründe dekoratif amaçlı parlak gümüş rengi için kullanılır
  • Kimyasal olarak;Alüminyum Tozu kontrollü reaksiyon değerleri için poliofelin, sentetik alkol ve alüminyum-bazlı kimyasalların kimyasal üretiminde tercih edilmektedir, ve plastik ve kozmetik sektöründe kullanılır
  • Roket Yakıtı olarak. kullanılır
  • Fotovoltaik kalın film pastası olarak;güneş pillerinin üretiminde elektrik iletkeni olarak kullanılır
  • Metallurji sektöründe redüktör (indirgen madde), ısı kaynağı ve alaşımlama katkısı olarak kullanılmaktadır. Alüminyum Tozunun ekzotermik özelliğinden dolayı alüminatermik uygulamalarda ve ekzotermik kaynaklarda sıklıkla kullanılır
  • Refrakter olarak çelik endüstrisinde kullanılır
  • Yapışkan, Dolgu Macunu ve Kaplama olarak uzay ve askeri uygulamalarda kullanılır.
  • Patlayıcı olarak maden, havai-fişek ve askeri savunma sektöründe kullanılır
  • Toz Metallurjisinde çeşitli parçaların üretiminde kullanılır

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0552 3307100

www.kimyadeposu.com

Kurşun oksit,mürdesenk,çinko tozu,alüminyum pastası,spekularit,demir tozu,mangan dioksit,mikronize manganez,mangan tozu,kurşun monoksit,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,netyerim.net,claypacks.com,nem alıcılar,aktif kil paketleri,silika jel,kaolin,potasyum silikat,sıvı kükürt,sıvı kaolin,diyatomit,hayvan altlığı,sepiyolit,pars lime sülfür,hadjin yılan kovucu

 

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu