AktüelGüncelTürkiye

İYİ Partili Tatlıoğlu’ndan Kirazlıyayla tepkisi: Milleti maraba görüyorsunuz

Paylaş:

İYİ Partili Tatlıoğlu'ndan Kirazlıyayla tepkisi: Milleti maraba görüyorsunuz

Bursa’nın Yenişehir ilçesine bağlı Kirazlıyayla Köyü’nde Lübnanlı  Meyra Madencilik şirketi, tam kapanmayı fırsat bilerek yüksek gerilim hattı döşenmesi için kazı çalışmalarına başladı. Kanalizasyon ve içme suyu borularının geçtiği yeri kazan şirket çalışanları, su borularının patlamasına neden oldu. Köylü susuz kaldı. Öte yandan patlayan su boruları nedeniyle birçok evi su bastı.

İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Yenişehir Kirazlıyayla köyünde faaliyet gösteren Meyra Madencilik şirketinin kapanma döneminde enerji nakil hattı için başlattığı kazı çalışmasında köylüyü susuz bırakmasına tepki gösterdi.

Kirazlıyayla köyünde mağdur olan vatandaşları ziyaret eden İsmail Tatlıoğlu, tam kapanmayı fırsata dönüştüren şirket temsilcilerine sitem ederek “Siz firma temsilcisisiniz ama firmaya da şunu iletin. Bu şunun psikolojisi; ‘Devlet benim emrinde. Bağırırım jandarma gelir. Çağırırım polis gelir. Çağırırım herkesi evine diker.’ Bu milleti maraba görmektir. Yapmayın bunu. Sizden talebim bunu firma ile paylaşın” dedi.

Tatlıoğlu, “Maden şirketi, Kirazlıyayla’da bayram öncesi köylüyü perişan etmiş. Kazmış, kırmış, dökmüş. Peki yok mu ‘Dur!’ diyen? Ne mümkün. Sanki devlet hizmetkârları, millet de marabaları” şeklinde konuştu.

Tatlıoğlu’nun firma temsilcilerine yönelik sitemi sırasında köylüler ise “Devlet firmanın arkasında olmasa bunlar tasını tarağını toplar çoktan gitmişti” ifadelerini kullandı.

KALSİYUM POLİSÜLFİT NEDİR?

Kalsiyum polisülfit, sülfür ve kalsiyum hidroksitin reaksiyonundan elde
edilen solüsyondur.. 10.7 gibi yüksek bir ph derecesine sahiptir. Bitkilere Damlamadan verilerek güzel bir toprak düzenleyici olarak kullanılabilir. hastalık ve zararlı ile mücadele aracıdır. kokusu zararlıların kaçmasına neden olur,kış aylarında – özellikle aralık ayında, soğuk bölgelerde, kullanılması gereken bir koruyucudur

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları , Seramik-Hamur Tutkalı,Çiçek Tutkalı,Mücellit Tutkalı,Panç Tutkalı,Taş ve Boncuk Tutkalı,Kumaş-Aplike ve Keçe Tutkalı

Transfer Dekopaj Tutkalı,İp ve Dantel Sertleştirme Tutkalı,Ahşap Montaj Tutkalı

Hobi Tutkalı,Puzzle Tutkalı ,Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu