AktüelGüncelTürkiye

Saadet Partili Karaduman: Bütün siyasi partiler İkizdere için bir araya gelmeli

Paylaş:

Saadet Partili Karaduman: Bütün siyasi partiler İkizdere için bir araya gelmeli

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, köylülerin taş ocağına karşı eylem başlattığı ve günlerdir nöbet tuttuğu Rize’nin İkizdere ilçesine gitti.

Karaduman, taş ocağı çalışmalarının yürütüldüğü iş makinelerinin çalıştığı sahadan açıklamalarda bulunup tüm partilere ve vatandaşlara doğaya sahip çıkma çağrısında bulundu.

Karaduman, burada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

* Bu ülkeyi sevmek, ülkenin topraklarını sevmektir. Ülkenin derelerini, çayını sevmektir. Bu ülkeyi sevmek, ülkedeki derelerin içerisindeki balıkları sevmektir.

* Bu ülkede insanları dinamit sesleriyle değil, kuş sesleriyle buluşmasını temin etmektir bu ülkeyi sevmenin karşılığı. Ama birileri ne yazık ki bundan fersah fersah uzakta bir şekilde bu ülkeyi birtakım hamasi cümlelerle sevdiklerini iddia edip, diğer taraftan da ne yazık ki bu vahşetle insanlarımızı baş başa bırakıyorlar.

* İkizdere’de bu onurlu duruşa sahip çıkmak zorundayız. Bütün siyasi partiler İkizdere için bir araya gelmeli. Kapanma sürecinde iş makinelerinin getirilmesiyle birlikte insanların buraya gelmesini engellemek, hatta burada köylülerin en haklı, en meşru savunmalarını bile tam kapanmadan kaynaklı cezai müeyyideler ile susturmaya çalışmak elbette ki hukuksuzluktan, insan hakları ihlalinden başka bir şey değildir.

* Bütün insanlarımızın buraya sahip çıkma mecburiyeti vardır. Bütün insanlarımızın doğaya, çevreye sahip çıkmak için İkizdere’ye ses verme mecburiyeti vardır.

İş makinelerinin çalıştığı alanı inceleyen Karaduman, “Burada ağaçlar katledilmiş, dereye doğru ağaçlar ve taşlar yığılmış, fotoğraflarda yer alan şelalerin nasıl ortadan kaybolduğunu görüyoruz. Yukarı vadi boyunca ağaçlar ve doğal ortam 3 km daha iş makineleriyle birlikte bir katliama maruz bırakılacak. Buna vicdan sahibi herkesin ses çıkarması gerekir” diye konuştu.

KALSİYUM POLİSÜLFİT NEDİR?

Kalsiyum polisülfit, sülfür ve kalsiyum hidroksitin reaksiyonundan elde
edilen solüsyondur.. 10.7 gibi yüksek bir ph derecesine sahiptir. Bitkilere Damlamadan verilerek güzel bir toprak düzenleyici olarak kullanılabilir. hastalık ve zararlı ile mücadele aracıdır. kokusu zararlıların kaçmasına neden olur,kış aylarında – özellikle aralık ayında, soğuk bölgelerde, kullanılması gereken bir koruyucudur

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları , Seramik-Hamur Tutkalı,Çiçek Tutkalı,Mücellit Tutkalı,Panç Tutkalı,Taş ve Boncuk Tutkalı,Kumaş-Aplike ve Keçe Tutkalı

Transfer Dekopaj Tutkalı,İp ve Dantel Sertleştirme Tutkalı,Ahşap Montaj Tutkalı

Hobi Tutkalı,Puzzle Tutkalı ,Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu