GüncelGündem

İzmirli depremzedelerden Erdoğan’a kredi çağrısı…

Paylaş:

İzmir’de 6.9 büyüklüğündeki 30 Ekim Depremi’nde binaları hasan alan bir küme depremzede bugün Bayraklı’daki İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği’nin (İZDEDA) önünde toplandı.

5.9’luk sarsıntı sonrası Düzce’yi “Genel Hayata Tesirli Afet Bölgesi” ilan ettiklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a davet yapan İzmirli depremzedeler, saz çalıp “Biz de depremzedeyiz” sloganı attı.

“İZMİR AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMEDİ”

Depremzedeler ismine açıklama yapan İZDEDA Lideri Haydar Özkan, İzmirli depremzedelerin konutlarına kavuşabilmeleri için istedikleri krediyi anımsattı. Özkan şu açıklamayı yaptı:

*Sayın cumhurbaşkanımız tarafından Düzce’nin afet bölgesi ilan edilmesini memnuniyetle öğrenmiş durumdayız. Düzce depremzedelerimiz ismine seviniyor ve bu kararı destekliyoruz. 23 Kasım 2022 saat 04.08’de 5.9 büyüklüğünde meydana gelen zelzelede yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

*Evi hasar gören vatandaşlarımıza da ‘Geçmiş olsun’ diyoruz. Lakin 30 Ekim 2020 İzmir depremzedelerinin 26 aydır afet bölgesi ilan edilmeden ve devletten kâfi dayanağı alamadan kendi yağıyla kavrulmakta olduğunu belirtmek istiyoruz. İzmir zelzelesi 6.9 büyüklüğünde oldu.

*Tsunami de olup, 117 can kaybı gerçekleşmiştir. 79 bin 272 adet bağımsız kısmın de hasar gördüğünü biliyoruz. Bayraklı bölgesinde bu yapılardan yaklaşık bin 700 adedi 7 adet proje alanı geliştirilerek devletimiz tarafından inşa edilmiş olup hak sahiplerine teslim edilmiştir.

*3 bin 640 adedi ise rezerv alanda inşa edilmiş olup bin 800’ü hak sahiplerine teslim edilmiş, bin 800 adedinin de akıbeti meçhuldür. Şu ana kadar yıkılan 3 bin 500 ağır, 8 bin orta, 3 bin az hasarlı konutumuz bulunmaktadır.

“KREDİ 0.69’UN ALTINA ÇEKİLSİN”

*Sayın cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamaya nazaran Düzce’de hasar durumu gözetmeksizin konutların yapılacağı anlaşılmaktadır. Meğer ki İzmir’de yaklaşık 5 bin konut dışında kalan 72 bin 272 adedine hiçbir dayanak sağlanamamıştır. Bizim devletimizden istediğimiz asla mukayese olmayıp, İzmir depremzedesinin kederine tahlil bulunmasıdır.

*1999 yılında çıkarılmış yasa ile 23 yılda toplanan sarsıntı vergisi İzmir depremzedesine hiçbir yararı olmadığı üzere ironik olarak 26 aydır zelzele verisi alınmaya devam edilmiştir. İzmir’den depremzedeler olarak sayın cumhurbaşkanımıza bir daha seslenmek istiyoruz. Bizler kentsel dönüşümcü değiliz, depremzedeyiz.

*Evlerimizi yine inşa etmek için gerekli kredinin faiz oranın son günlerde açıklanan konut sahip olma kredisi olan 0.69’un altına çekilmesini, 2 yılı ödemesiz 20 yıl vadeli olmasını, koşulların tüm depremzedeler tarafından çekilebilir olmasını kıymetle rica ediyoruz. (ANKA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu