AktüelGüncelGündemTürkiye

Kadıköy’deki kilisenin duvarında dans eden 3 kişi hakkında hapis talebi

Paylaş:

Kadıköy'deki kilisenin duvarında dans eden 3 kişi hakkında hapis talebi

İstanbul Kadıköy’de, 12 Temmuz’da Surp Takavor Kilisesi’nin giriş kapısındaki duvarın üzerine çıkan 3 kişinin kilisenin duvarında müzik eşliğinde dans ettiği gerekçesiyle yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, olay günü kilisenin önüne araçla gelen Ozancan Y.’nin araçta müzik yayını yaptığı belirtilerek, Yunus Emre U. ile Ömer Faruk A.’nın ise kilisenin haç işareti bulunan ön duvarına çıkıp oynadıkları kaydedildi.

SOSYAL MEDYADAN ÇOK SAYIDA ELEŞTİRİ OLDUĞU BELİRTİLDİ

İddianamede, eylemin kamuoyu nezdinde tepki topladığı ve çok sayıda vatandaş tarafından sosyal medya vasıtasıyla eleştirildiği belirtildi. Soruşturma kapsamında şüphelilerin eylemi kabul etmekle birlikte suç kastıyla hareket etmediklerini söyledikleri bilgisine yer verildi.

Eylemlerinin tanık beyanları ve kamera kaydıyla sabit olduğunun belirtildiği iddianamede, polis incelemesi ve kilise yetkilisinin beyanına göre ibadethanede zarar ya da kirlenme meydana gelmediği anlatıldı.

İddianamede, ibadethane duvarına çıkıp alenen müzik eşliğinde oynama biçiminde gerçekleşen ve somut delillerle sabit olan eylemin “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılayıcı ve kamu barışını bozucu” mahiyette olduğu belirtildi.

Toplanan delillere göre savcılık, “Ozancan Y., Yunus Emre U. ve Ömer Faruk A’nın “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 6’şar aydan birer yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. İddianame gönderildiği Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

POTASYUM SİLİKAT NE İŞE YARAR?

· Kutikula tabakasının hemen altında epidermal hücrelerde bir tabaka halinde toplanır.

· Biotik ve abiotik streslere karşı bitkiyi korur.

· Silisyumun hücre duvarında toplanması ile böceklere karşı mekanik bir koruma etkisi sağlanır. B öcekler silisyum ile kuvvetlenmiş kutikula tabakasını geçmekte zorlanır.

· Çeltikte yapılan silisyum uygulama çalışmalarına göre silisyumun çeltik yapraklarını önemli ölçüde dikleştirmiş ve kontrol (Silisyum uygulanmayan) bitkilerine göre bitki kuru ağırlığının arttığı gözlenmiştir.

· Silisyum uygulanan bitkilerin daha canlı bir yeşil renge sahip olduğu rahatça göze çarpar. Bunun sebebi, yaprakların 40–70 derecelik artışları ışıktan yaralanmayı arttırdığı için bitkilerde fotosentez oranını %36 oranında arttırır ve bu da bitki kuru ağırlığında artış sağlar.

Narda Kirazda ve Domateste Çatlamaya SON..!!!
Hububatta Başakların Yatmasına ve Dane Dökümüne SON..!!!
DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu