GüncelGündem

‘Kadına şiddet önlensin’ önergesi AKP ve MHP tarafından reddedildi

Paylaş:

Türkiye’de her geçen gün artan bayana yönelik şiddet Meclis’in gündemine geldi.

İYİ Isparta Milletvekili Aylin Yiğit tarafından “Kadına şiddet ögelerinin tespiti, bayana yönelik şiddetin önlenmesi için gerekli çalışmaların yapılması ve gerekli tedbirlerin alınması” gayesiyle Meclis Başkanlığına araştırma önergesi sunuldu.

Önergenin münasebetinde şöyle denildi:

*25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Çaba Günü’nde bayanlar, dünyanın her yerinde; hayatın her alanında karşılaştıkları ayrımcılığa, cinsiyet eşitsizliğine, maruz kaldıkları şiddete karşı dikkat çekerek, çaba ve dayanışma ruhuyla bayanlara yönelik şiddetin önlenmesi için aktif, sürdürülebilir uğraş için toplumu, ilgili kurum ve kuruluşları misyonlarını yapmaya maddeleri uygulamaya çağırmaktadır.

“GÜNDEN GÜNE ARTIYOR”

*Ülkemizin kanayan yarası olan Bayana Şiddet konusu ne yazık ki günden güne artarak devam etmektedir. Son yıllarda önemli artış gösteren bayana şiddet olayları ülkemizde bayanlarımızın pozisyonu, gelecekleri ve güvenlikleri konusunda tasa verici seviyeye ulaşmıştır.

*Durumun ciddiyeti tekraren lisana getirilmesine karşın, ülkemizin yasama ve yürütme organları tarafından kâfi, somut bir adım hala atılmamıştır.

*Ülkemiz İstanbul Sözleşmesi’nden hukuka alışılmamış olarak ayrılmış, 6284 sayılı kanunun aktif bir biçimde uygulanmamasından da kaynaklı olarak bayana şiddet olayları ve bayan cinayetleri her gün ne yazık ki yaşanmaktadır.

“İSTANBUL MUKAVELESİ YİNE YÜRÜRLÜĞE GİRMELİDİR”

*Yasal düzenlemelerin gerekliliği bir yana, toplumsal şuurun de mutlak surette yerleşmesi gerekmektedir. Bayana Şiddet ile uğraş sırf yasal düzenlemeler ve yaptırımlar ile değil fikir yapısının düzeltilmesi ve hakikat şuurun toplum nezdinde yerleştirilmesi ile mümkündür.

*Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için Türk Uygar Kanun’a, 6284 sayılı Kanun, Milletlerarası kontratlarla teminat altına alınan bayan haklarının tüm kurum ve kuruluşlarla eksiksiz uygulanması, toplum genelinde gerekli şuurun ve hassaslığın oluşturulması için çalışmalar yürütülmesi gerekmektedir.

*Bu çalışmaların başında ise hukuka alışılmamış olarak bir gecede çıkılan İstanbul Sözleşmesi’nin yine yürürlüğe girmesi gelmektedir. Üstte sayılan sebepler ve bu doğrultuda tespit edilecek Bayana Şiddet ögelerinin tespiti ve Bayana Yönelik Şiddetin önlenmesi ve hükümetin kâfi çalışmaları yapmadığı bu mevzuda gerekli çalışmaların yapılması ve gerekli tedbirlerin alınması ismine Anayasamızın 98. ve TBMM iç Tüzüğtl’nün 104. ve 105. Hususları uyarınca bir Meclis Araştırma Komitesi kurulmasını teklif ve arz ederiz.

AKP VE MHP REDDETTİ

İYİ Parti’nin Meclis Araştırma Komitesi kurulması önergesi bugünkü TBMM Genel Konseyi’nde AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu