AktüelGüncelTürkiye

Kadınlar “Olmaz olsun eşitsiz aşk” diyerek 14 Şubat Sevgililer Günü’nü protesto etti.

Paylaş:

Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu’nun öncülüğünde yapılan eylemde kadınlar bu akşam saatlerinde Kadıköy Eminönü iskelesinde buluştu.

 “Öldüren sevgi istemiyoruz”, “Tek taşımı kendim alacaktım ama kriz var”, “hediye değil yaşamak istiyoruz” yazılı dövizler taşıyan kadınlar buradan Süreyya Operası’na kadar yürüdü.

Süreyya Operasının önünde basın açıklamasını okuyan Nazlı Andal “Kırmızı kalpli balonların, tek taşların, elektrikli mutfak robotlarının, pahalı restoranlarda baş başa yemeklerin ‘aşkın nişanesi’ diye pazarlandığı bu günde soruyoruz: Bir hediye her şeyi affettirir mi gerçekten? Güleda Cankel’e yaşatılanları mesela? Ya da eşitsizliği ‘affettirir’ mi? Her anının denetlenmesini? Sadece bir ‘hayır’ dediğinde, seni sevdiğini iddia edenin, seni bezdirene kadar ısrarını, takibini, tehdidini ‘affettirir’ mi? Şiddeti ‘affettirir’ mi? Yılın bir günü romantik diye reklam edilen bir akşam yemeği, diğer 364 gün bu adamların yemeğini pişirmeye, çamaşırını, bulaşığını yıkamaya mı bedel?Cevabımız net: Özgürlüğümüze gölgeyi aşk değil şiddet sayıyoruz. İsyanımız sadece 14 Şubat’ta da değil, kadınlara hayatın ‘sevgi’ adına dar edildiği her gün. Ama cinsel istismarın, şiddetin, sömürünün ‘aşk’ diye, ‘aile’ diye ambalajlandığı, ‘severek evlendi’ gibi cümlelerle çocuk İstismarcılarının dahi affedilmeye çalışıldığı bu zamanda, ‘14 Şubat Sevgililer Günü’nde ‘isyan bir başka” diye konuştu.

Kadıköy sokaklarında, “hayır hayır demektir”, “öldüren sevgi istemiyoruz”, “inadına isyan inadına özgürlük”, “eşitlik olmadan aşk olmaz”, ‘”kadınlar özgür olsa dünya yerinden oynar” sloganları atan kadınlar yurttaşlara da içerisinde not yazılı kurabiyeler dağıttı.

Jurnalci.com

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu