GüncelGündem

Kamyonla yollara hayvan gübresi döktü, vatandaş isyanda

Paylaş:

Büyükdere Mahallesi’nde 24 Mayıs Çarşamba Günü akşam saatlerinde meydana gelen olayda,  iddiaya nazaran, hayvan gübresi yüklü bir kamyon seyir halindeyken açılan dorsesinden yola gübre döküldü. Bir madencilik şirketine ilişkin 34 AHK 815 plakalı kamyonun sürücüsü Ramazan B.yi, Yazıcı Sokak yakınında durduran etraf sakinleri, reaksiyon gösterdi.

İhbar üzerine olay yerine polis ve zabıta takımları geldi. Polis takımlarının tabirini aldığı sürücüye, zabıta takımları de tutanak tuttu. Yazıcı Sokak, Topçu Karakolu Sokak ve kıyı kısmında yer alan geniş bir alanda yollar kirlendi, dökülen gübre ve kokudan etraftakiler rahatsız oldu.

Sarıyer Belediyesi grupları ise hayvan gübresinin döküldüğü sokaklarda paklık çalışması başlattı. Bir mahalle sakininin konutundan çıkarken, hayvan gübrelerine basmamak için ayakkabılarına poşet bağladığı görüldü.

“DÜNDEN BERİ KONUTTAN HAKİKAT DÜZGÜN ÇIKAMIYORUZ”

Ayakkabılarına poşet geçiren mahalle sakini Ayça Bayram, “Bütün sokaklara tezek dökülmüş, kamyon dökmüş galiba. Meskende duramadık, buraya da çıkamadık. Sarıyer, Çayırbaşı her yer birebir formda. Başta at geçti sandık lakin kamyon dökmüş. Bugün gördüğünüz üzere dışarı bu türlü çıktık, ayağımıza bir şey olmasın diye, dün pantolonumuz mahvoldu.

Belediye 4-5 takım yollamış buralarda tıp attılar ancak kim ne için döktüyse her yer mahvolmuş. Kimse yürüyemedi, burnunu tıkayarak geçti herkes. Dünden beri meskenden yanlışsız düzgün çıkamıyoruz, çıksak da bu biçimde çıkabiliyoruz. Biraz temizlenmiş ancak koku hala duruyor” dedi.

“KAÇ SEFER YIKANDI, YENİDEN DE KOKU GİTMEDİ”

Çevre sakini Türkan Aktaş ise ” Gübre doluydu, sokaktan üste hakikat çıktı ancak bütün yol tam gübre oldu. Mahalleliler reaksiyon gösterdik, kamyon kaçıp gidiyordu, yakaladılar, durdurdular. Polis geldi, zabıta geldi, ceza kestiler. Buralar kaç sefer yıkandı, tekrar de koku daha gitmedi. O kadar tankerler geldi yıkadı bitmedi koku. Bahçeköyden buraya kadar daima dökmüş. Kemerburgazdan gelmiş, o denli dediler. Şoför araçta tekti. Şoföre etraftakiler, araçtan in dediler lakin inmedi de aracından aşağıya” dedi.

“GÜBRE DÖKÜLE DÖKÜLE GİDİLİYOR”

Sarıyer Belediyesi Basın Danışmanı Cengiz Kahraman, “Dün bize akşam saatlerinde ağır koku şikayeti geldi. Daha sonra zabıta takımları olay yerine gittiler. Bir kamyonla gübre taşıyan birisinin, art kapağı açılıyor caddeye gübre döküle döküle gidiliyor. Bayağı uzun bir aralığa dökülmüş. Topçu Karakol Sokak o denli, Sempatik Sokak o denli, Büyükdere’nin bir kısmı o denli. Bu vatandaş söylediğine nazaran bu gübreyi bahçesine götürmek üzere almış. Bir firmadan almış. Firma bizim haberimiz yok diyor.

Zabıta arkadaşlar gittiler buldular hakkında tutanak tuttular. Sözünü aldılar, sözünde kapak açıldığı savı var. Tutanaklar Etraf Müdürlüklerine iletildi. Akabinde bizim Paklık İşleri Müdürlüğümüz şuan bile son köpüklü temizlemeyi yaptı. Ondan evvel paklığı zati yapılmıştı. Ancak ağır koku devam ettiği için artık kimyasallarla bir sefer daha temizleniyor.

Yaklaşık 20’ye yakın paklık emekçisi 3-4 adet paklık aracı, şuan bölgede çalışma sürdürüyor. Polis de tabirini aldı, şu anda bu kişinin hakkında yürütülen bir soruşturma var. Tabirini de söyledim; berbat niyetli olmadığını söyledi, geçmişte de buna emsal çöp dökmelerle ilgili şeyler olmuştu, misal olay yaşanmıştı” dedi. Kamyonun ilişkin olduğu madencilik firması ise bahisle ilgili açıklama yapmadı. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu