Spor

Katar’daki Dünya Kupası atmosferi ısınıyor

Paylaş:

Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nda küme evresinin birinci maçlarına taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

İlk defa bir Orta Doğu ülkesinde düzenlenen turnuvanın birinci 5 gününde yapılan karşılaşmaların statlardaki izlenme oranının yüksekliği dikkati çekti. Toplam 8 kümede oynanan 16 müsabakada seyirciler, tribünlerin yüzde 94’ünü doldurdu.

3 milyondan fazla biletin satıldığı turnuvada şu ana kadar en fazla seyirci sayısına Brezilya-Sırbistan maçında ulaşıldı. Şampiyonun da muhakkak olacağı Lusail Stadı’nda oynanan karşılaşmayı 88 bin 103 taraftar izledi.

Bu sayılar, 2022 Dünya Kupası’nın birinci günlerdeki sakinliğini üzerinden attığını ve futbolseverlerin kupa havasına çoktan girdiğini gösterdi.

1 GÜNDE 98 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Dünya Kupası için Katar’a gelen taraftarlar, futbol tarihinin birinci iklimlendirme özelliğine sahip statlarında sıcak hava ve nemi hissetmeden maçların tadını çıkarıyor.

Birçok ülkeden gelen taraftarlar, maçların yanı sıra şenlik alanlarına da büyük ilgi gösteriyor. Al Bidda Park’ta bulunan FIFA Taraftar Festivali’ni bir günde 98 bin taraftarın ziyaret etmesi dikkati çekti.

Birçok noktada oluşturulan şenlik alanlarında dev ekranda maçları takip edebilen taraftarlar için fiyatsız konser tertipleri düzenleniyor. Bu alanlarda bulunan taraftarlar, fiyatsız olarak çeşitli aktivitelere de katılma imkanı elde ediyor.

SÜRPRİZ SONUÇLAR HEYECAN YARATTI

Organizasyonun birinci 2 gününde Katar ve İran, rakipleri karşısında alanda hiçbir varlık gösteremeyince dijital çağın sohbet ve tartışma ortamı toplumsal medyada, Dünya Kupası’na katılan ekiplerin sayısının 48’e çıkmasının tersine 24’e düşmesi davetleri gecikmedi.

Bu tartışmalar alevlenirken Fransız teknik adam Herve Renard idaresindeki Suudi Arabistan, kupanın favorilerinden Arjantin’i 2-1 yenerek kupanın birinci büyük sürprizini gerçekleştirdi.

Bu galibiyet büyük yankı uyandırdı. Bir sonraki gün Japonya, geriye düştüğü maçta kupanın en çok final gören grubu Almanya’yı 2-1 mağlup ederek Asya ülkelerinin çıkışını sürdürdü. Son olarak da İran, Galler’i yenerek Asya ülkelerinin galibiyet serisine bir maç daha ekledi.

Afrika ekipleri geçmişin tersine şu ana kadar pek varlık gösteremedi. Kamerun, Gana, Fas, Senegal ve Tunus, Katar’da düzenlenen tertipte oynadıkları birinci maçlarda galibiyet sevinci yaşayamadı. Bu takımlardan Kamerun, Gana ve Senegal alandan mağlup ayrılırken, Tunus ve Fas ise birer puan elde etti. Gol atma muvaffakiyetini gösteren tek grup ise Gana oldu.

Gruplarda bilhassa Afrika, Latin Amerika ve Uzak Doğu gruplarının maçlarında stat dışı ve tribünler karnaval alanına dönüyor. Skordan bağımsız maçların atmosferi çok farklı oluyor.

(AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu