Kediciklerin estetik ameliyatları 60-70 bin lira arası

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, “kedicik” olarak adlandırılan grup üyesi kadınların oldukları estetik ameliyatların toplam fiyatının hastane, doktora ve hastaya göre farklılık göstermekle birlikte yaklaşık olarak 60 – 70 bin Türk Lirası civarında olabildiğini söyledi.

Adnan Oktar’ın grubuna üye   ‘kedicik’ olarak adlandıran kadınların hepsi birçok estetik ameliyat geçiriyor.Kendi televizyon programında yaptığı programda yer alan kadınların popo, meme ve dudaklarında silikon bulunurken elmacık kemikleri de dolgu ile belirginleştiriliyor.

DHA’nın haberine göre Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, estetik ameliyatlarının toplam fiyatlarının, hastane, doktora ve hastaya göre farklılık göstermekle birlikte yaklaşık olarak 60-70 bin Türk lirası civarında olabildiğini söyledi.

Sosyal medya fenomenlerinin de daha fazla takipçi toplamak için estetik ameliyatlarına başvurduğunu söyleyen Cihantimur, estetik cerrahide insanlara iki tür hizmet verildiğini belirterek şunları söyledi:

“Birincisi gerçekten kendisini iyi hissetmesi için estetik operasyona ihtiyaç duyan hastalar.İkincisi ise bir amaç için kendilerini sahte bir görüntüye kavuşturmak isteyen insanlar oluyor. Onlar bize geldiklerinde yapmak istedikleri operasyona psikolojik olarak kararlı ve hazır olduklarına inanırsak elbette operasyonları da gerçekleştirebiliyoruz. Ancak kaburga aldırmak gibi yurt dışında yapılan çok radikal ameliyatları yapmıyoruz. Özellikle instagram gibi sosyal medya uygulamalarında dikkat çekmek için değişik operasyonlar yapmak isteyen kişilere de istediklerini yapıyoruz. Bu tür operasyonların neden popüler olduğunu söylememiz gerekirse çok takipçisi olan kullanıcıların ‘sahte’ görüntüsü olanlar olduğunu görüyoruz. Bu da ameliyat isteğini tetikliyor. Böyle bir operasyonun maliyeti de az değil. Burun, dudak, şakak kemiği, meme, vücut estetiği gibi birçok operasyon yaptırmak ortalama 60-70 bin Türk lirasına mal olabilir.”

Jurnalci.com

ilgili haberler