GüncelGündem

Kılıçdaroğlu SPK’ya rest çekti: Burnunuzdan fitil fitil getireceğim

Paylaş:

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, “Bakınız Türkiye tarihinin en büyük borsa manipülasyonlarına şahit oluyoruz daima bir arada. Küçük yatırımcı soyuldu, soyuluyor. Bir SPK yetkilisi, ‘Sistematik risk yok’ diyor. SPK palavra söyler mi? Söylüyor. Bakın uyardım, daha evvel uyardım. Bu çaldığınız kütük, küçük yatırımcıların paralarıdır. Bu paraları burnunuzdan fitil, fitil getireceğim. SPK aklını başına alsın” dedi. 

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de gerçekleşen CHP TBMM Kümesi tarafından düzenlenen 27. Periyot 5. Çalışma ve Kıymetlendirme Toplantısı’nın açılışına katıldı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında satırbaşları şöyle:

“BUGÜN TÜRKİYE’NİN YÖNETİLMEDİĞİNİ ÇOK DÜZGÜN BİLİYORUZ”

“Salı günü Elazığ’daydık. Bütün billboardlarda halkı tahrik eden, etmeye çalışan afişler asılmıştı. Vekil arkadaşlarımız yapılanın hakikat olmadığını bir biçimiyle muhakkak çevrelere duyurmaya çalıştılar. Haberi aldığımda ‘Sakın dokunmayın, motamot kalsın’ dedim. Gidip, afişlerin birisinin önünde fotoğraf verdim.

Çünkü, bu ülkenin insanına ben güveniyorum. Bu ülkenin insanı kışkırtmalara, tahriklere asla ve asla kapı aralamayacaktır. Bunu yapan kişi kim? Afişleri basan kişi söylüyor. ‘Cumhur İttifakını oluştursan siyasi partilerin talebiyle, şirketimiz tarafından yapılmıştır’ diyor. Bir insan karalamaya, insanları tahrik etmeye kalkarsa ‘Artık ben ülkeyi yönetemiyorum’ noktasına gelmiş demektir. Bugün Türkiye’nin yönetilmediğini pek uygun biliyoruz.”

“203 MİLYAR DOLAR NEREDE?”

‘128 milyar dolar nerede’ diye afişler asmıştık ve geniş kitlelerin dikkatini çekmeye çalışmıştık. Yılbaşından bu yana 75 milyar dolar buharlaştı. Artık sormamız gereken soru 203 milyar dolar nerede ve kimlere verildi? Kimlere art kapıdan satıldı? Merkez Bankası neden bu süreçte devre dışı bırakıldı bunun sorulması lazım. Bütün bunları yaptılar fiyatlar düşmedi, enflasyon inmedi, bütçe açığı kapanmadı. Bu millet her şeyin farkında.

‘Biz faize karşıyız’ diyorlar. Faize karşı olmadıklarını tam bilakis bu süreçte cumhuriyet tarihinde görülen bir harika olumsuz olaya imza attıklarının farkında olmamız lazım. Alt gelir kümelerinden üst gelir kümelerine kaynak aktarıyorlar. Bu aktarılan kaynak sıradan bir kaynak değil. Bu yıl birinci 8 ayda Kur Muhafazalı Mevduat dahil ödenen faiz ölçüsü 250 milyar lira. Faize karşıyız diyorlar lakin birinci 8 ayda bütçenin 250 milyar lirasını faize ödüyorlar.”

“BİR GARABETE İMZA ATTILAR”

“Bir garabete imza attılar. Attıkları imzayı sürdürüyorlar. Merkez Bankası’nın bankalara verdikleri paranın faizini 13’den 12’ye indirdiler. AKP’ye oy veren bütün kardeşlerime seslenmek isterim. Gidin bir bankaya, kredi çekmek istiyorum deyin. Bakın bakalım size yüzde 12 faizle veriyorlar mı? Vermeyecekler.

Yüzde 12 ile faiz alan bankalar ne yapıyorlar? Bankaların karı yüzde 500’ün üzerinde artış gösterdi. Esnafa, çiftçiye soruyorum yüzde 500 gelirin arttı mı? Var olan iktidar faiz ayaklarına yatıp, dini kullanarak bir avuç azınlığa milyarlarca lirayı aktarıyor.”

DEVLET MEMURLARI SARAYIN KÖLESİ DEĞİLDİR”

“Halkın ortasına giremeyecek noktaya geldiler. Gidemiyorlar kaygı dinleyemiyorlar zira onların hiç birisinin yetkisi yok ve bir şey söyleyemiyorlar. İradelerini bir kişinin iradesine bağlayan yani iradelerini saraya bağlayan bir iktidarın geleceği yoktur. Devletin geleceği bir kişinin iradesine bağlanamaz. Erdoğan bunu görüyor, fark ediyor. Erdoğan vilayet, ilçe, bayan kollarının yapamadığı işi devlet memurlarına yaptırmak istiyor.

Devlet memurları sarayın kölesi değildir. Buradan o devlet memurları arkadaşlarıma seslenmek isterim. Siz, sarayın memurları değilsiniz. Siz onurlu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin memurlarısınız. Sarayın memurları, savcıları, yargıçları başka lakin onurlu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin memurları, savcıları, yargıçları farklı. Biz hangi görüşten olursa olsun devletin yanında duran bütün memurları baş tacı yapacağız.”

“SPK AKLINI BAŞINA ALSIN”

“Son bir bahis, son bir ihtar yapacağım. Bakınız Türkiye tarihinin en büyük borsa manipülasyonlarına şahit oluyoruz daima bir arada. Küçük yatırımcı soyuldu, soyuluyor. Bir SPK yetkilisi, ‘Sistematik risk yok’ diyor. SPK palavra söyler mi? Söylüyor. Bakın uyardım, daha evvel uyardım. İzliyorum, notumu alıyorum derken blöf yapmadığımı tabir ediyorum. Küçük yatırımcıyı soyanları isim, isim biliyorum. Hepsini bir kere daha uyarıyorum. Bu çaldığınız kütük, küçük yatırımcıların paralarıdır. Bu paraları burnunuzdan fitil, fitil getireceğim. SPK aklını başına alsın.”

Ayrıntılar geliyor…

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu