Yaşam

Kilo vermek isteyenler tavsiye… İşte metabolizmayı en hızlı çalıştıran 4 bitki çayı…

Paylaş:

Sağlıklı kilo vermek için mutlaka beslenme düzeninizi gözden geçirmeniz gerekir. Dengeli bir beslenme programı ve düzenli egzersiz ya da yürüyüşler sayesinde kilo verebilirsiniz.

Kilo verme hızınız metabolizmanızla doğrudan ilişkilidir. Metabolizmanız yavaş çalıştığında kilo verme süreciniz de yavaşlar. Bu sebeple metabolizmayı hızlandıracak yöntemleri tercih etmeniz gerekir.

Metabolizmayı hızlı çalıştıran yöntemlerden biri bitki çayları. Bazı bitki çaylarını her gün 1 fincan tüketerek metabolizmayı hızlandırabilir ve yağ yakabilirsiniz.

YEŞİL ÇAY

Yeşil çay, antioksidan bakımından çok zengin bir bitki çayı. Yeşil çay içerek vücudunuzda biriken toksinleri atabilirsiniz.

İçeriğindeki kafein sayesinde metabolizmayı %4’e kadar hızlandırdığı kanıtlanmış olan yeşil çay, yemeklerden sonra tüketildiğinde kan şekerinin aniden yükselmesini önlüyor.

Yeşil çayın iştah azaltıcı, enerji verici, sindirim sistemini rahatlatıcı pek çok özelliği bulunuyor. Yeşil çayı hazırlamak için bir fincana bir çay kaşığı kadar kurutulmuş yeşil çay yeterlidir. 2-3 dakika sıcak su ile demlenerek içilebilir.

MATE ÇAYI

Mate çayı son zamanlarda diyet listelerinden en çok yer alan popüler çaylardan biri haline geldi. İçerdiği kafein ve teobromin gibi maddeler sayesinde metabolizmayı hızlandıran ve sindirimi kolaylaştıran mate çayı, kısa sürede yağ yakmanızı sağlıyor.

Zor eriyen yağların vücuttan atılmasına yardımcı olan mate çayı iştahı azaltıyor. Mate çatı tüm gün tokluk hissi vererek çok yemek yemeyi engelliyor. Mate çayı için bir fincana bir çay kaşığı kadar kurutulmuş mate yaprağı yeterlidir. 3 dakika sıcak suyla demlenerek içilebilir.

BEYAZ ÇAY

Beyaz çay, içeriği sayesinde vücutta yağların depolanmasını engeller. Diyet yaparken tüketilen beyaz çay, yağların parçalanmasına yardımcı olur.

İçerdiği polifenol adlı madde ve kafein sayesinde metabolizmayı hızlandırarak kilo verme sürenizi kısaltır.

Beyaz çay demlemek için bir fincana 2 çay kaşığı beyaz çay yaprağı yeterlidir. Doğrudan kaynamış su 5-7 dakika bekletildikten sonra demlemek için kullanılır. Böylece hafif aromalı ve yumuşak içimli bir beyaz çay demlenebilir.

ZENCEFİL ÇAYI

Zencefil çayı, kan dolaşımını artırarak vücut sıcaklığını dengeler. Böylece termojenik bir etkiyle yavaşlayan metabolizmanızı anında harekete geçirir.

Sindirim sistemini düzenleyen ve zayıflama süreçlerinde yağ yakımını destekleyen zencefil çayı, uzun süre tokluk hissi yaratır.

Bir fincan kaynamış suya 30 gram kadar dövülmüş zencefil kökü eklenerek 20 dakika demlenir. Zencefil çayının içine limon sıkılırsa antioksidan özelliği daha da artar, içimi kolaylaşır.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu