Yaşam

Kiminin Başına Meteor Düştü, Kimine Yedi Kez Yıldırım Çarptı

Paylaş:

Sevdiğiniz biri tarafından terk edildiğiniz, sınıfta gülünç duruma düştüğünüz ya da Noel Baba’nın gerçek olmadığını öğrendiğiniz günün hayatınızın en kötü günü olduğunu düşünüyorsanız eğer kendinizi şanssız saymayın. Şimdiye kadar yaşamış bu en şanssız 10 insanla kıyaslandığında hiçbir şey görmediniz. Bu talihsiz kişiler size kendinizi gezegendeki en şanslı insan gibi hissettirecekler.
Kiminin üstüne meteor düştü, kiminin bindiği üç gemi de battı, kiminin ise yanında bulunduğu üç ABD Başkanı suikasta kurban gitti.

İşte dünyanın en şansız insanlarının hikayeleri…

10. Costis Mitsotakis

2012 yılında İspanya’da çoğu yoksul çiftçilerden oluşan 250 kişilik küçük bir köy, piyangonun 950 milyon dolarlık büyük ikramiyesinden bir bilet kazandı. Bu büyük ikramiye yoksul ve işsiz köylüler için büyük bir olaydı, her bir kişi en az 130.000 dolar aldı. Ancak tek başına bilet alan Costis Mitsotakis adlı şanssız bir adam listenin dışında kaldı. Onun dışında herkes piyangoyu kazandı, ancak o bunu çok sportmence karşıladı ve herkesi her zamankinden daha mutlu olduğu için alkışladı.

9. Ann Hodges

30 Kasım 1954’te Ann Hodges, ABD’nin Alabama eyaletindeki evinde sakin bir uyku çekerken gökyüzünden düşen korkunç bir göktaşı vücudunun büyük bir bölümünü fena halde zedeledi. O, dünya dışı bir cisim tarafından yaralandığı bilinen tek kişi. Bunun için gereken olasılıkları hayal edebiliyor musunuz? Milyarda bir gibi.

8. Tsutomu Yamaguchi

Bu adam bombalandıkları sırada hem Hiroşima hem de Nagazaki şehirlerindeydi. İki şehirdeyken atom bımbasının hedefi oldu. Yamaguchi, 6 Ağustos 1945’te sabah 8:15’te şehir bombalandığında firması Mitsubishi Heavy Industries için Hiroşima’daydı.

Atom bombasından vücudundaki birkaç sıyrıkla kurtulduktan sonra memleketi Nagasaki’ye dönmeye karar verdi. Ancak işe gittiği gün Amerika bu kez Nagazaki’ye bir bomba daha attı. İnternetteki insanlar ona şanssız diyor, ben ise bu adamın gelmiş geçmiş en şanslı insan olduğunu söylüyorum. Nükleer saldırıdan iki kez kurtuldu, bunu başaran tek kişi.

7. Robert Todd Lincoln

ABD’nin ünlü başkanı Abraham Lincoln’ün oğlu Robert Todd Lincoln belki de etrafınızda olması gereken en şanssız kişidir, özellikle de bir başkansanız. Suikast sırasında üç ABD Başkanının yanında bulunmuştur. John Wilkes Booth’un Abraham Lincoln’ü vurduğu gece Robert Todd da yanındaydı.
1881 yılına gelindiğinde Lincoln, ulusal bir görev için yetkin bir avukat haline gelmiş ve yeni göreve başlayan James A. Garfield’in Savaş Bakanı olmuştur. O Temmuz ayında Lincoln’ün Başkan’la birlikte trenle seyahat etmesi planlanmıştı, ancak yolculuk hiç gerçekleşmedi. Lincoln ve Garfield’ın treni istasyondan ayrılmadan önce Charles Guiteau adında bir adam Başkanı vurdu.

Ama orada bitmedi. Yirmi yıl sonra kötü şansı başka bir başkanı öldürmek için geri döndü. Bu kez kurban Başkan William McKinley’di. Lincoln suikast sırasında teknik olarak yanında olmasa da, anarşist Leon Czolgosz başkanı yakın mesafeden iki kez vurduğunda McKinley ile görüşmeye gidiyordu.

6. Violet Jessop

Bu kadın, tarihin en feci iki gemi kazasından kurtulmuştur. Sırasıyla 1912 ve 1916 yıllarında RMS Titanic ve HMHS Britannic enkazlarından sağ kurtulmuştur. Sadece bu da değil, 1911 yılında bir İngiliz savaş gemisiyle çarpışan RMS Olympic’in güvertesindeydi. Bundan sonra uzun süre yaşadı ve 1971 yılında konjestif kalp yetmezliği nedeniyle 84 yaşında öldü.

5. Jason ve Jenny Cairns-Lawrence

Jason ve Jerry Lawrence adlı İngiliz bir çiftin tatillerinden gerçekten kötü anıları kaldı geriye. Çift New York’a gitmiş ve ABD topraklarında gerçekleşen en büyük terör saldırısı olan 11 Eylül saldırıları sırasında orada bulunmuşlar. Böylesine korkunç bir olaya tanık olduktan sonra muhtemelen bir daha asla tatil için New York’a gitmemeye karar vermişlerdir. 2005 yılında Londra’ya gitmeye karar verdiler. Ve Londra metrosunda tarihlerinin en kötü intihar saldırısı gerçekleşti.

Ama orada durmadı. 2008 yılında, bu kez Mumbai’de olmak üzere tekrar seyahate çıktılar. Bunu 26 Kasım 2008’de yine bir terör saldırısı izledi. Yaklaşık 160 kişinin ölümüne yol açan bu saldırı Hindistan tarihindeki en kötü terör saldırısıydı. Umarız bu iki kötü şans kral ve kraliçesi bir daha başka bir şehre seyahat etmezler.

4. Frane Selak

Ocak 1962’de Selak, Saraybosna’dan Dubrovnik’e trenle seyahat ediyordu. Tren buzlu nehre çarparak kendisi hariç 17 yolcunun ölümüne neden oldu, Selak trenden ufak sıyrıklar ve morluklarla kurtuldu.
Ertesi yıl bir uçakla seyahat ederken aniden kokpitin kapısı patladı ve onu uçaktan atmaya zorladı. Uçakta 19 kişi ölmesine rağmen, kendisi sadece hafif yaralanmış ve bir şekilde bir samanlığa düşmüştür.
1966’da bir otobüs kazasından sağ kurtuldu. 1970 yılında, arızalı pompa nedeniyle alevler içinde kalan arabasından kaçmayı başardı. 1973’te Selak’ın bir başka arabası alev aldı, yine küçük yaralarla kurtuldu. 1995 yılında kendisine bir belediye otobüsü çarptı. 1996 yılında, karşıdan gelen bir kamyondan kaçmak için uçurumdan atladı, ardından bir ağaca kondu ve arabasının 300 fit altında patlamasını izledi.
Ancak tüm bu korkunç kazalardan kurtulduktan sonra Hırvat piyangosundan 1.000.000 dolar kazandı. Bu yüzden gezegendeki en şanslı ve en şanssız adamlardan biri olarak görülebilir.

3. Roy Sullivan

Bu adam Roy Sullivan, bir efsane. 1942 ve 1977 yılları arasında Sullivan’a yedi kez yıldırım çarptı ve hepsinden sağ kurtuldu. Kendisi Guinness Dünya Rekorları tarafından diğer insanlardan daha fazla yıldırım çarpan kişi olarak tanınmaktadır. Ancak hayatını 7 kez kurtardığı için Tanrı’ya şükretmedi, 1983 yılında 71 yaşındayken kendini başından vurdu.

2. Jeanne Rogers

Jeanne Rogers kesinlikle yaşamış en şanssız insanlardan biri. Bir keresinde bir gemiden suya düşmüş, iki kez yıldırım çarpmış, bir yarasanın saldırısına uğramış, kocası tarafından neredeyse ölene kadar dövülmüş, gaspçıların saldırısına uğramış. Bu kazalardan kurtulduktan sonra Rogers’a kazara ölümlerden korkup korkmadığı soruldu. O da basitçe, “Ölmek beni korkutmuyor ama yaşamak ödümü koparıyor,” diye cevap vermiş.

1. John Lyne

John Lyne dünyanın en şanssız insanlarından biri olarak biliniyor, normalde insanı öldürecek 16 kazadan sağ kurtuldu. Kendisine yıldırım çarpmış, bir kargo kamyonu ile bir otobüs tarafından ezilmiş, neredeyse boğularak ölmetehlikesi geçirmiş, bir mancınık tarafından itilerek 8 dişi kırılmış, birkaç araba kazası geçirmiş ve bir madende kaya tarafından yuvarlanmıştır. Ama bu adam tüm bu cenin kazalarından bir patron gibi kurtuldu.
Şimdi bu yaşanmışlıklara bakarak kendinize şanslı olup olmadığınızı sorabilirsiniz.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu