Ekonomi

Konut kampanyaları çare olmadı

Paylaş:

Orta gelirliler için uygun faizli olduğunu öne sürdüğü kredi paketini açıklandı. Açıklanan pakete göre 2 milyon liraya kadar kullanılacak krediler 0,69 faizli, 2 milyon ile 4 milyon arası 0,79 faizli, 4 ile 5 milyon arası krediler için de 0,99 faiz oranı belirlendi.

Ancak kampanyadan yararlanmak isteyenlerin konut hayali yine yarıda kaldı. Satıcılar düşük vergi ödemek için 2 milyon liralık konutu resmi işlemlerde 700 bin lira olarak gösteriyor. Bu durum alıcıların kullanmak istediği düşük faizli kredinin önünü kesiyor.

Konut fiyatları ne kadar?

Gazete Duvar’dan Hacı Bişkin’in haberine göre, 0,69, 0,79 ve 0,99 faiz oranlı kredilere uygun konutlara ilişkin inşaat firmalarının çoğu stoklarında çok sayıda konutun bulunduğunu söylüyor.

İstanbul’daki bir inşaat firması ise, Şile’de 0,79 faizli krediye uygun konutların alıcı beklediğini söylüyor: “Şile otobanına bakan tarafta yer alan 2+1 odalı konutun fiyatı 8 milyon TL…”

Kadıköy’ün Fikirtepe Mahallesi’nde yapılan konutların hükümetin açıkladığı pakete uygun olduğunu söyleyen bir yetkili şu an ellerinde sadece 3+1 konutların bulunduğunu söylüyor.

Müteahhitler ne diyor?

İstanbul’da 2 milyon liradan aşağı yeni konut bulunmadığını söyleyen bir müteahhit konut almak için çok sayıda kişinin kendilerini aradığını söyledi. Ancak müteahhidin aktarımına göre, 2 milyon liradan aşağı konut bulunsa da sorun bitmiyor. Müteahhit henüz projenin yeni olmasından kaynaklı detaylı bilgiye sahip olmadıkları gerekçesiyle çoğu daire ilanını askıdan kaldırdıklarını söylüyor.

Bankalar ne diyor?

İki kamu bankası da şu yanıtı veriyor:

“Öncelikle satın almak istediğiniz konut için müteahhidin sizin adınıza başvuru yapması gerekiyor. Eğer tüm şartları sağlıyorsa müteahhit yüzde 5 teminat yatırır. Bireysel başvurularda kredi verilmiyor.”

‘Asıl sorun uygun fiyata ev bulamamak’

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, hükümetin açıkladığı kredi faiz oranlarının uygun oranlar olduğunu söyleyerek asıl sorunun uygun fiyata konut bulunmamasından kaynaklandığı aktarıyor.

“Vatandaş bu krediyi kullanmaktan şikayetçi değil, istedikleri fiyatta ev bulamamaktan şikayetçi” diyen Aşa şunları aktarıyor:

“İstanbul’da 1 milyon liraya, 2 milyon liraya sıfır ev bulmak zor. 2 ile 4 milyon lira arası ev bulmak ve 0,79 faizle kredi kullanmak daha kolay. Fakat tüm şartları sağlayan bir alıcı, farklı sorunlar da yaşayabiliyor. Sabıka kaydı, gelir durumunun yetersizliği bu sorunlardan bazıları… Vatandaş proje açıklandığı an hemen gidip kredi kullanayım diye düşündü ama durum böyle olmadı. Cebinde 2-3 milyon lira parası olanlar 6-7 milyon liralık eve talip olabilirler.

Bu rakamların yanı sıra 2 milyon liraya sıfır ev bulmak da kolay. Neticede alıcının cebinde 200 bin lira olması gerekiyor. Tabii kişinin geriye kalan kısmını da ödeyebilecek gücü olmalı.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu