AktüelEkonomiGüncelGündemTürkiye

Küresel piyasalarda güçlü dolar baskısı hafifledi

Paylaş:

Küresel piyasalarda güçlü dolar baskısı hafifledi

ABD’de enflasyonun yüzde 7 düzeyine yükselmesiyle altın fiyatlarında beklenen geri çekilme yaşanmadı. Yeni haftaya düşüşle başlayan altının ons fiyatı, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarından sonra yeniden yükselişe geçerek 1.828 dolara kadar tırmandı. Ancak piyasaların yaklaşık bir aydır mart ayında faiz artışı beklentisini fiyatlamış olması ve ABD enflasyonunun da sürpriz yapmaması küresel piyasalarda güçlü dolar baskısını bir ölçüde hafifletti.

ÇOKTAN FİYATLANDI 

Özellikle Fed guvarnörlerinin sözlü yönlendirmelerinin de etkisi ile piyasaları alıştırması sayesinde tahvilde ve altında önemli oynaklık yaşanmadı. Altın fiyatlarının enflasyon verisinden sonra düşüşe geçmemesi Fed’in atacağı parasal sıkılaşma ve faiz artırımlarının çoktan fiyatlanmış olabileceğine işaret ediyor.

ETKİLERİ SINIRLI OLUR

Dünya Altın Konseyi dün ‘2022 Altın Görünüm Raporu’nu yayınladı. Yüksek enflasyon döneminde altının iyi bir performans gösterdiği belirtilen rapora göre, Fed’in faiz artışları altın için ters rüzgârlar yaratabilir ancak, etkilerinin sınırlı olabileceği düşünülüyor. Konseye göre yüksek enflasyon ve piyasadaki geri çekilmeler sonrası altın talebi sürecek.

■ Hafta başından bu yana kan kaybeden kripto paralar da Bitcoin öncülüğünde yükselişe geçti. Dün önde gelen kripto para birimlerinden Bitcoin 44.278 dolara, Ethereum ise 3.401 dolara kadar yükseldi. Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, “Enflasyonda yeni bir kırılma görmezsek Bitcoin bundan sonra enflasyondan korunma araçları kategorisinde ismini yazdırabilir” dedi. Süllü, 44 bin dolar seviyelerinde olası bir boğa tuzağına dikkat edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu