Dünya

Lavrov, Batı’nın Ukrayna’da çatışmalara taraf olduğunu söyledi

Paylaş:

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Batılı devletlerin Rusya’yı zayıflatmak için Ukrayna’daki çatışmaları mümkün olduğunca uzatma hedefi taşıdığını belirterek, “Böyle bir çizgi, Batılı ülkelerin Ukrayna ihtilafına direkt müdahil olması manasına geliyor ve onları da buna taraf yapıyor.” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu’nda (BMGK) yaptığı konuşmada, Ukrayna’da 8 yıl boyunca Ukrayna ordusunun ve milliyetçi oluşumların Donbas sakinlerini öldürdüğünü ve öldürmeye devam ettiğini söyledi.

Donbas’ta yaşayanların Ukrayna anayasası tarafından teminat altına alınan, ana lisanları Rus lisanını özgürce kullanma hakkı da dahil olmak üzere haklarını savunmaya karar verdiklerini kaydeden Lavrov, memleketler arası yapıların Kiev’i insan hakları alanındaki yükümlülüklerini yerine getirmeye ikna edecek hamaseti bulamadığına dikkat çekti.

Lavrov, Ukrayna ordusunun en yüksek komuta takımı ve subaylarının yanı sıra öteki devletlerin vatandaşları ortasından paralı savaşçıların Ukrayna’daki savaş kabahatlerine karıştıklarının tespit edildiğini belirterek, 220 kişilik bu isimlerden hesap sorulacağını vurguladı.

RUSYA, KOLEKTİF BATI’NIN ASKERİ MAKİNESİYLE KARŞI KARŞIYA

Rus ordusunun yalnızca Kiev’in silahlı güçleriyle değil tıpkı vakitte kolektif Batı’nın askeri makinesiyle de karşı karşıya olduğunu söyleyen Lavrov, Batılı devletlerin emelini artık gizlemediğini lisana getirdi.

Lavrov, “Amaçları, kayıplara ve yıkıma karşın Rusya’yı tüketmek ve zayıflatmak için çatışmaları mümkün olduğunca uzatmak. Bu türlü bir çizgi, Batılı ülkelerin Ukrayna ihtilafına direkt müdahil olması manasına geliyor ve onları da buna taraf yapıyor. Kolektif Batı tarafından bu çatışmanın kasıtlı olarak körüklenmesi de cezasız kalıyor.” diye konuştu.

BUÇA’DA ÖLENLERİN İSİMLERİNİN YAYIMLANMASI İÇİN BM’YE ÇAĞRI

Lavrov, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’i Ukrayna makamlarından Buça’da ölenlerin bir listesini yayımlamasını sağlamaya çağırarak, şunları kaydetti:

“Genel Sekreter’in ve saygıdeğer bakanların huzurunda bir sefer daha davette bulunuyorum; lütfen Buça kentinde cesetleri gösterilen bireylerin isimlerini yayımlamaları için Ukraynalı yetkililerin kolay bir adım atmasını sağlayın. Bir aydan fazla bunu istiyorum lakin kimse karşılık vermek istemiyor. Sayın Genel Sekreter, en azından yetkinizi kullanın lütfen.”

Mart sonunda İstanbul’daki Rus ve Ukraynalı müzakerecilerin, Kiev’in önerdiği tahlil parametreleri üzerinde pratik olarak mutabakatlarından birkaç gün sonra Buça’da bir trajedi yaşandığını hatırlatan Lavrov, temelsiz halde Rusya’nın bu olayda suçlandığını ve Batılıların Rusya’ya karşı yeni yaptırım paketi uyguladığını belirtti. (AA)

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu