GüncelGündem

Libyalıya İstanbul’da Nuri Alço Yöntemi ile Soygun…

Paylaş:

Dinçer GÖKÇE

İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya göre olay Esenyurt’ta bulunan bir villada yaşandı. Libyalı Yousef Rajab Elrrujoubi (42) daha önceden tanıdığı Tunuslu Amira Bassa (33) ile görüşerek İstanbul’a geldi. Elrrujoubi ve Bassa ile Bassa’nın kız kardeşi 3-4 gün birlikte vakit geçirdi.

VİLLAYA ‘PARTİ VAR’ DİYE GÖTÜRÜLDÜ
Bu kişiler bir süre sonra, parti verileceğini söyleyerek Elrrujoubi’nin de gelmesini istedi. Olayın yaşandığı 12 Mart 2018’de bu kişiler Esenyurt’taki bir villaya gitti. Bir süre sohbet edildikten sonra, iddiaya göre, bu sırada Elrrujoubi’nin içeceğine ilaç katıldı. Libyalı, ilaçlı içecek nedeni ile uyudu.

UYANDIĞINDA BAŞINA SİLAH DAYALIYDI
Bu sırada Elrrujoubi’nin elleri ve ayakları bağlandı; ağzı ise koli bandı ile kapatıldı. Elrrujoubi yaşadıklarını “Başıma silah dayanmış olduğunu gördüm. 3-4 kişi üzerime yüklendi. Silahı dayayan Abdulhadi (Abdulhadi Abdo) idi. Muhammad Fehed ve Ahmed Elhamd oradaydı. Gözümü kapatmalarından sonra Amira’nın sesini de duydum. Hep bir ağızdan para istiyorlardı” dedi.

150 BİN DOLAR GELDİ SERBEST KALDI
Bu kişiler, Elrrujoubi’den 200 bin dolar istedi. Aksi halde öldürüleceği ifade edildi. Libyalı, bir arkadaşını aradı ve 150 bin dolar göndermesini istedi. İstenen para gelince Elrrujoubi salıverildi. Elrrujoubi’nin şikâyeti üzerine soruşturma başlattı. Olaya karşına 5 kişiden 4’ü tutuklandı. Firari konumdaki Raoua Ben Kssida’nın (32) dosyası ayrıldı. Savcılık tutuklu 4 sanık hakkında dava açtı.

‘BALDIZIM İLE İLİŞKİSİ VARDI’
Sanıklardan Abdulhadi Abdo, İstanbul’da ticaretle uğraştığını belirterek, yağma ile ilgisinin olmadığını söyledi. Abdo, Elrrujoubi’nin, baldızı ile ilişkisi olduğunu ifade ederek “Biz, mağdur ile baldızımın evlenmesine karşı çıktık. Bize baskı yaptı. Bu yüzden şikâyet etmiştir” dedi. Abdo’nun imam nikâhlı eşi Amira Bassa ise olayın yaşandığı eve ise hiç girmediğini söyledi. Sanık Ahmed Elhamd (26) ise, “Olayla ilgim yok” diyerek Muhammad Fehed’in kendilerine iftira attığını söyledi.

12 YIL 6’ŞAR AY HAPİS

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu