Ekonomi

Limak Şirketler Grubu 2024’te halka arzlara devam etmeyi planlıyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – MUHAMMET FATİH KABASAKAL- Limak Şirketler Grubu Onursal Başkanı Nihat Özdemir, 2024 yılının ilk çeyreğinin sonunda Limak grubunun önemli bazı şirketlerini halka arz etmeyi planladıklarını belirterek,” Hem SPK'da hem Borsa İstanbul'da çok önemli derecede çalışmalar yapılıyor. Ekibimiz şu anda çalışmalara başladı. Yakın zamanda Limak yenilenebilir enerjiyi de halka arz etmeyi planlıyoruz.” dedi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Özdemir, Limak olarak büyüme üzerine kurulu bir stratejiyle ilerlediklerini, inşaatın ana sektörlerinden biri olduğunu aynı zamanda enerji, çimento, turizm, gıda gruplarında da çalıştıklarını ve yatırımlara sürekli devam ettiklerini söyledi.

Özdemir, çimento sektöründe büyümeyi sürdürdüklerini aktararak, “Enerji grubunda da hep üstüne koyarak geldik. İnşaatta 18'e yakın ülkede iş yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Grubumuz İspanya'dan başlamak üzere Kuveyt, Suudi Arabistan, Afrika'da birçok yerde iş yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Suudi Arabistan'da çok önemli işler yapıyorlar. Biz de buralardan pay almaya çalışıyoruz. Birkaç proje aldık ve devam edeceğiz. Bir Türk şirketi olarak Avrupa, Afrika, ve Asya'da da iş yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

2024 yılının ilk çeyreğinin sonunda da Limak grubunun önemli bazı şirketlerini halka arz etmeyi planladıklarını kaydeden Özdemir, “Şu anda o çalışmalarımız devam ediyor. Hem SPK'da hem Borsa İstanbul'da çok önemli derecede çalışmalar yapılıyor. Ekibimiz şu anda çalışmalara başladı. Yakın zamanda Limak yenilenebilir enerjiyi de halka arz etmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gelecekte farklı sektörlerde de faaliyet göstermek adına çalıştıklarını bildiren Özdemir, “Bilişim sektöründe de çalışmalarımız sürüyor. Bu alanda çalışmalarımızı daha da geliştirmeyi planlıyoruz. İnşallah arkadaşlarımız ile hedefe kitleniriz ve orada da büyümeye çalışırız. Ama kendi sektörlerimizde büyümeye devam edeceğimizi ifade etmek isterim.” dedi.

Nihat Özdemir, Limak Şirketler Grubu fabrikalarının bulundukları coğrafya ve barındırdıkları potansiyele dikkati çekerek, “Çimentoda Limak, Türkiye'nin önemli bölgelerine yayılmış vaziyette. Trakya ve Balıkesir'de fabrikamız var. Balıkesir gelişmekte olan bir yer. Otoyol geldikten ve Çanakkale Köprüsü yapıldıktan sonra Balıkesir'de önemli derecede büyüme görüyoruz. Büyüme dediğim oradaki yatırımların artması demektir. Balıkesir çok önemli bir il. Marmara'da ve Ege sahilinde kıyısı var. Buradan da payımızı alacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Birçok sektörde elde edeceğimiz katkıları diğer sektörlere aktarmayı planlıyoruz”

“Enerji sektöründe birçok dalda faaliyet gösterdiklerini belirten Özdemir, “Doğal gazda Hamitabat santralimiz var. İstanbul'un önemli derecede enerjisini temin etmekte. Kömürde varız ve bunun yanında hidroelektrikte de Türkiye'nin en iyi şirketleri Limak bünyesinde. Güneş enerjisi ve jeotermalde de varız. Birçok sektörde elde edeceğimiz katkıları diğer sektörlere aktarmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Özdemir, Limak Doğu Anadolu Çimento'nun hiçbir finansal borcu olmadığını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Halka arzdan gelecek gelirle Ergani Çimentoyu, Limak Doğu Anadolu Çimento'ya katacağız. Bu bizim içi önemli bir güç olmuş olacak. Bölge gelişmekte olan bir bölge. Genç nüfus olan bir yer ve halkımız da yatırımcılar da buraya çok önem verdi. Hepsi burada hisse almak istedi. 3 milyon 100 bin kişi buraya yatırım yapmak istedi, bu çok önemli bir rakam. Şirketler ve kurumsallar bazında da 10 katı talep geldi. Başarılı bir halka arz yapmış olduk. Limak Doğu Anadolu Çimentonun hiçbir finansal borcu bulunmamakta. Önümüzdeki günlerde de bu işlemi bitirdiğimizde kamuoyuna açıklayacağız. Bu ikisi çimentoda büyümeye devam edecektir.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu