Spor

Lucescu’nun koltuğu tehlikede

Paylaş:

Sezona pek de iyi başlayamayan Dinamo Kiev’de teknik direktör Mircea Lucescu ile yolların ayrılma ihtimali gündeme gelmiş durumda.

Ukraynalı eski futbolcu Ivan Hetsko, takım içinde oluşan atmosfer nedeniyle Lucescu ile yola devam edilmesinin zor olduğunu ifade etti.

Dinamo Kiev, sezonu UEFA Şampiyonlar Ligi Elemeleri’nde açmıştı. Fenerbahçe ve Sturm Graz’ı eleyerek Play-Off etabına gelmiş olsalar da Benfica’ya iki maçta da kaybederek gruplara kalamadılar.

Ligde ve Avrupa’da işler yolunda gitmiyor

Ukrayna ekibi, UEFA Avrupa Ligi B Grubu’nda yine Fenerbahçe ile rakip oldu. Gruptaki ilk maçında İstanbul’da Fenerbahçe’ye kaybeden Dinamo Kiev, ikinci maçta ise ev sahibi konumunda olduğu mücadelede AEK Larnaca’ya 1-0 mağlup oldu.

Ligde de işler pek iyi gitmiyor. Sonuçlar anlamında sorun teşkil eden nokta da lige yapılan kötü başlangıç… İlk maçta Dnipro-1’e 3-0 mağlup olan Dinamo Kiev, ikinci maçta da Zorya Luhansk’a 3-2 kaybetmişti. Lucescu’nun takımı ilk lig galibiyetini ise ev sahibi konumunda olduğu maçta Lviv’i 1-0 ile geçerek elde etti.

Oyuncular ile sorun yaşıyor

Ukraynalı eski futbolcu Ivan Hetsko, Dinamo Kiev’de yaşanan sıkıntılı sürece ilişkin UA-Football’a açıklamalar yaptı. Hetsko, özellikle yaz aylarında birkaç oyuncunun yurt dışına transferinin engellenmiş olması nedeniyle Lucescu’ya ve yönetime karşı bir tutumun olduğunu belirtti.

Dinamo Kiev’de takım içi ilişkilerin son derece kötü olduğuna dikkat çeken Hetsko, “Kiev’de takım içindeki atmosfer çok kötü. Birçok oyuncu yurt dışına transfer olmak istiyor ama kulüp onları bırakmıyor. Oyuncular ve Mircea Lucescu arasındaki ilişki dostane olmaktan çıktı.” dedi.

“Görevinden ayrılacak”

Lucescu’nun görevinden ayrılmasının beklendiğini aktaran Hetsko, “Mircea Lucescu’nun yakın gelecekte takım içindeki durumu çözebileceğini düşünmüyorum. Performansı da göz önüne alındığında yakında görevinden ayrıldığını duyacağımızı düşünüyorum” dedi.

Dinamo Kiev’de oyuncuların teknik direktöre karşı bir tutum içinde olduğunu belirten Ukraynalı eski futbolcu, “Kulübün asıl sorunu teknik direktör ve oyuncular arasındaki ilişki… Görünüşe göre Lucescu ile oyuncular arasındaki ilişki kopmuş durumda. Futbolcular, geçtiğimiz sezon olduğu gibi hocaları için övgü dolu ifadeler kullanmıyorlar. Korkarım ki Dinamo Kiev’de işlerin teknik direktörün istediği gibi değil kendilerinin istediği gibi ilerlemesi gerektiğini düşünen bir grup oluştu.” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu