GüncelGündem

Maaşınızda Eksiklik Var mı? Milyonlarca Kişiyi Etkileyebilecek Bir Durum!

Paylaş:

Dikkat: Maaşınız Düşebilir!

İşsizlik ödeneğinin asgari tutarı 5.325 lira, azami tutarı ise 10.650 liradır. İşsizlik ödeneği, sigortalının son dört aydaki gelirine göre belirlenmekte olup, toplam asgari ücretin %40’ı, en fazla ise toplam asgari ücretin %80’i kadar ödenmektedir. Yeni asgari ücret %49 artışla 17.002 lira olarak açıklandı. Buna göre asgari işsizlik ödeneği tutarı 7.934 liraya, azami tutar ise 15.868 liraya çıktı. Pek çok kişi işsizlik yardımlarını hesaplarken mühim ayrıntıları gözünden kaçırabiliyor. Geç başvurursanız işsizlik maaşı alamayabilirsiniz. İşsiz bir kişinin yapması gereken ilk şey, bir an önce İŞKUR’a kaydolup işsizlik ödeneğine başvurmaktır. İşsiz bireyler İŞKUR’a başvurmadan işsizlik ödeneğine başvurabilmektedir. İŞKUR sistemine e-devlet üzerinden erişebilir veya www.iskur.gov.tr ​​adresinden işsizlik ödeneği başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunun internet üzerinden yapılması ve gerekli kontrollerin yapılmasının ardından işsizlik ödeneği almaya hak kazananlar almaya başlayacak.

İşsizlik Ödeneği:

Asgari tutar: 5.325 TL

Azami tutar: 10.650 TL

İşsizlik ödeneği, sigortalının son dört aydaki gelirine göre belirlenir:

Asgari ücretin %40’ı kadar (7.934 TL)

En fazla asgari ücretin %80’i kadar (15.868 TL)

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Geç başvurursanız işsizlik maaşı alamayabilirsiniz.

İşsiz kalan kişi, en geç 30 gün içinde İŞKUR’a kaydolup işsizlik ödeneğine başvurmalıdır.

Gecikme günleri, işsizliğin süresinden düşülür.

Otuz Gün Kuralı:

İş sözleşmesinin bitiminden en geç 30 gün sonra İŞKUR’a başvurmalısınız.

30 günü aşan gecikmelerde, işsizlik ödeneği süreniz kısalır.

Örnek:

Son 3 yılda 600 gün çalışan bir kişi 180 gün işsizlik ödeneği alabilir.

60 gün sonra başvuruda bulunursa 150 gün ödenek alır.

Maaşınızda eksiklik olup olmadığını kontrol etmek için banka hesabınızı kontrol edin. Geç başvuru gibi hatalardan kaçınmak için işsizlik ödeneği başvurularını 30 gün içinde yapmanız önemlidir.

İŞKUR web sitesi: www.iskur.gov.tr

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu