Dünya

Macron-Musk görüşmesinin ayrıntıları ortaya çıktı

Paylaş:

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD ziyareti kapsamında New Orleans kentinde Twitterın yeni sahibi ve milyarder teknoloji teşebbüsçüsü Elon Musk ile görüştü. Macron görüşmeyi açık ve dürüst olarak nitelendirdi, ayrıyeten Twitter’ın Christchurch Daveti çalışmalarında yer almaya devam edeceğini belirtti.

Elon Muskın Twitterı almasından sonra içerik denetleyicilerin işten çıkartılmasıyla ortaya çıkan içerik denetleme açığı konusunda tenkitlerin odağı olmuş, geçen hafta Yeni Zelanda’da meydana gelen Christchurch Cami terör saldırısının imajları tekrar Twitter’a yüklenmiş ve lakin Yeni Zelanda hükümetinin ihtarıyla tespit edilerek kaldırılmıştı.

“KUŞ ÇOCUKLARIMIZI KORUYACAK MI?” DİYE SORMUŞTU

Öte yandan Macron, 10 Kasımda Elon Musk’ı etiketleyerek, “Çocuklarımızı toplumsal ağlarda ve internette daha yeterli müdafaamız gerekiyor! İnternette çocuklarımızı korumak için kullanıcı yaşını daha yeterli doğrulamamız, cinsel saldırganları daha yeterli keşfedip durdurmamız ve zorbalığı daha âlâ tespit edip ele almamız gerekiyor. İçeriği kaldırmada daha kâfi olmamız gerekiyor. Ortaklarımızla birlikte, bugün Çocuklar Çevrimiçi Muhafaza Laboratuvarı’nı başlatıyoruz. Fransa, Estonya, Yeni Zelanda, Amazon, Dailymotion, Meta, Microsoft, Alphabet, Snap, TikTok ve Qwant buna katıldı. İsteyen herkes bize katılmalı! Kuş çocuklarımızı koruyacak mı?” açıklamasını yapmış ve Elon Musk Fransızca “Kesinlikle” karşılığını vermişti.

ABD ziyareti kapsamında New Orleans’a giden Macron, dün Elon Musk ile görüşme gerçekleştirdi ve görüşmeyi açık ve dürüst olarak nitelendirdi.

Görüşme sonrasında, “Fransa ve Avrupa’yı karbondan arındırma ve yine sanayileştirme tutkumuz doğrultusunda, bugün Elon Musk ile bilhassa elektrikli araç ve pil üretimi olmak üzere geleceğin yeşil endüstriyel projeleri hakkında konuştum. Bu öğlenden sonra Elon Musk ile buluştum ve açık ve dürüst bir biçimde konuştuk” dedi.

Macron, içerik kontrolünün güçlendirilmesi ve şeffaf kullanım şartları hakkında görüştüğünü belirterek Twitter’ın AB düzenlemelerine uymak için çabalaması gerektiğini tabir etti.

Yeni Zelanda ve Fransa liderliğinde 120den fazla devlet, toplumsal medya platformu ve STK bir ortaya gelerek Christchurch Caminde meydana gelen terör saldırısının internet üzerinden 17 dakika boyunca yayınlanması üzerine Christchurch Daveti isimli bir topluluğu kurmuş, Twitter ise bu topluluğun bir kesimi olarak yer almıştı.

Twitter’ın el değiştirmesiyle yeni idarenin bu toplulukta yer alıp yer almayacağı soru işareti doğurmuştu. Lakin Macron’un dünkü açıklamalarında Twitter’ın, Christchurch Davetinde çalışmaya devam edeceğini teyit etti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu