Dünya

Macron’un BM’deki konuşması tartışmalara neden oldu: Boş salona konuştu

Paylaş:

Fransa Cumhurbaşkanı’nın BM kürsüsünde “boş salona” konuştuğu tartışılırken, Afrikalılar da Macron’un kıtadaki Fransız birliklerini görmezden gelerek Rusya’nın Ukrayna’daki askerlerini mevzu etmesini eleştirdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Şurasında yaptığı konuşma ve salondaki boş koltuklar tartışmalara yol açtı.

Macron’un, kürsüde vakit zaman ses tonunu yükselttiği konuşması Afrika’da reaksiyon çekerken salonun büyük oranda boş kalması toplumsal medyada gündem oldu.

Twitter kullanıcıları, Macron’un konuşma yaptığı sırada salonun büyük oranda boş kaldığını ortaya koyan farklı manzaraları sık sık paylaşılarak “Fransa’nın cazibesini kaybettiği” yorumlarını yaptı.

Fransız siyasetçi François Asselineau, Twitter hesabından, “Macron vahim biçimde aşağılandı. Konuşması sırasında ülkelerin dörtte üçü yoktu.” tabirini kullanarak BM Genel Şurasında, en güçlü ve kendini dinletebilen önderlerin konuşması sırasında salonun dolup taştığını belirtti.

Delegasyonların dörtte üçü kafeteryada dinlenmeyi ya da sigara içmeyi Macron’u dinlemeye tercih ettiğini belirten Asselineau, Fransız medyasının parlatma uğraşına karşın Macron’un dikkate alınmadığını ve Fransa’yı dünyanın gözünde küçülttüğünü savundu.

‘FRANSA’NIN İMAJININ DÜŞÜŞÜNÜN YANSIMASI’

Fransız çok sağcı siyasetçi Eric Laqua da Macron’un kürsüde ellerini kaldırdığı manzara ile büyük ölçüde boş kalan salonun fotoğrafını yan yana paylaşarak, Macron’un BM kürsüsünde Fransa’nın pozisyonunun düşüşüyle karşı karşıya kaldığı değerlendirmesini yaptı.

Bir Twitter kullanıcısı da Macron’un kürsüdeki hareketli haline, jest ve mimiklerine dikkati çekerek “boş bir salona boş bir konuşma” tabirini kullandı.

Duval Philippe ismindeki kullanıcı da “BM’deki bu manzara, Macron geldiğinden bu yana Fransa’nın imajının düştüğünü net bir formda gösteriyor. Kendini beğenmişliği, küçümseyici hali bizi dünyadan izole etti.” yorumunu yaparak Fransız medyasının Macron’a abartılı övgüsünü eleştirdi.

Bu yorumların yanı sıra birçok Twitter kullanıcısı da Macron’un Fransa ismine çok hoş bir konuşma yaptığını savundu.

Diğer yandan, Fransız BFMTV televizyon kanalının yayımladığı imajlarda Macron’un BM kürsüsündeki konuşması esnasında koltukların büyük ölçüde boş kaldığı dikkati çekti.

MACRON’A AFRİKA TEPKİSİ

BM’de 30 dakika kadar konuşan Fransa Cumhurbaşkanı’nın “Kesin bir şey var ki ben şu anda size konuştuğum sırada, Rus güçleri Ukrayna’da. Bildiğime nazaran, Ukrayna güçleri Rusya’da yok. Olan bu. Hepimiz buna bakmalıyız.” kelamları de Afrika’da reaksiyon çekti.

Afrikalı aktivist Nathalie Yamb, Macron’un bu kelamları sarf ettiği imajları alıntılayarak “Kesin olan bir şey var ki sizinle konuşurken, Fransız birlikleri Nijer, Burkina Faso, Fildişi Kıyısı, Senegal, Cibuti ve Madagaskar adalarında konuşlu ve bildiğime nazaran bu ülkelerin birlikleri Fransa’ya konuşlu değil.” sözünü paylaştı.

Bir kullanıcı da Afrika’daki Fransız birliklerini gösteren grafiği paylaşarak, askerlerini Afrika’dan çekmesi için Macron’a azami baskı yapılması davetinde bulundu ve Fransa’nın kıtada askeri üs bulunduran ülkelerin başında geldiğini vurguladı. (AA)

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu