Mehmet Metiner’den Arınç’a ‘Asıl kripto FETÖ’cülerden korkulmalı’

AKP eski milletvekili Mehmet Metiner, AKP eski hükümet sözcüsü ve genel başkan yardımcısı Bülent Arınç’a isim vermeden yüklendi.

Mehmet Metiner, geçtiğimiz hafta  Bülent Arınç’ın oğlu, AKP İstanbul Milletvekili Mücahit Arınç’ın havalimanında kendisine saldırmak istediğini iddia etmiş ve sosyal medya hesabından konuyla ilgili pylaşımda bulunmuştu.

Metiner’in Twitter’dan yaptığı paylaşıma, Mücahit Arınç bir internet sitesinden yanıt vermiş, Arınç, Metiner’le arasında “Ona şunu dedim; babamla ilgili eleştirel şeyler yazıyorsun. Tamam da, niye tehdit dili kullanıyorsun! Ağız dalaşı yaşandı aramızda… Fiziki bir müdahalem olmadı. Zaten dışarı kaçtı” şeklinde bir diyalog geçtiğini ifade etmişti.

Mehmet Metiner Beyaz TV’de Ferda Yıldırım’ın sunduğu “Her Açıdan” isimli programda ise dikkat çeken ifadeler kullandı. Metiner, “FETÖ’cülerden korkmayız ama bir şeyden korkarız, partimize davamıza zarar vermekten korkarız. Bunun altını çiziyorum lafın tamamı asla akıllıya denmez. Ben görünen FETÖ’cülerden korkulması gerektiğine inanmıyorum. Asıl kripto FETÖ’cülerden korkulmalı. Bukalemun gibidirler sizin gibi görünürler”ifadelerini kullandı.

Jurnalci.com