Dünya

Meloni’den AB’ye “Batı Balkanlar” daveti

Paylaş:

İtalya Dışişleri Bakanlığı’nın mesken sahipliğinde, ülkenin kuzeydoğusundaki Trieste kentinde İtalyan siyasetini ve iş dünyasını bölgeye yakınlaştırmayı hedefleyen “İtalya-Batı Balkanlar” konferansı düzenlendi.

Başbakan Meloni, konferansa gönderdiği görüntü bildirisinde, “Komşu bir ülke olarak İtalya, bu bölgenin tüm Avrupa’nın geleceği için sahip olduğu hayati değeri çok güzel biliyor. Adriyatik’in ötesinde olup biten her şeyin bizi anında etkilediğini tecrübelerimizden biliyoruz” dedi.

Rusya-Ukrayna Savaşı üzere dünyadaki mevcut dinamiklerin bu konferansı gerekli kıldığını tabir eden Meloni, “Avrupa’nın Balkanlar’a karşı büyük sorumluluğu var. Bu bölgenin, bizim dünyamıza ve kıymetlerimize aidiyet hissini tekrar teyit etmek gerekiyor. Arnavutluk’un başşehri Tiran’da 6 Aralık’taki AB-Batı Balkanlar Zirvesi’ndeki mesajım da buydu” diye konuştu.

Bölgeye yönelik yalnızca ekonomik tedbirlerle yetinemeyeceklerini lisana getiren Meloni, “AB’nin bu bölgeye yönelik yeni bir vizyon koyması ve Batı Balkanlar’a genişlemeyi öncelikleri ortasına alması acildir. Kıtamızın bu stratejik kısmının, ortak Avrupa meskeninin dışında uzun müddet kalmasına müsaade veremeyiz” tabirlerini kullandı.

“AMACIMIZ İTALYA’YI BALKANLAR’A TAŞIMAK”

Başbakan Meloni, bölgenin kendi ulusal güvenlikleri açısından da ehemmiyet taşıdığının vurgulayarak “Batı Balkanlar’daki tüm halkların güvenliği ve büyümesi, İtalya’nın ulusal çıkarları için temel oluşturmaktadır” yorumunu yaptı.

Meloni, “Bu hükümetin emeli İtalya’yı daha fazla Balkanlar’a taşımak. Bu konferans, İtalya’nın bölgeye olan ilgisini tekrar başlatacak bir tertip. Şirketlerimiz zati bölgede ve başrolde lakin bu varlığı yenilemeli, stratejik bölümlere yatırım yapmalıyız” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani de Trieste’deki bu toplantının kendileri için bir dönüm noktası olması gerektiğini lisana getirirken Balkanlar’da daha fazla varlık göstermeleri gerektiğini söz etti.

Bölgenin istikrarının, güvenlik, yasa dışı göçle uğraş ve AB’ye entegrasyon açısından değer taşıdığına işaret eden Tajani, İtalya olarak bölgede başrolde olmak için gerekeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

İtalyan basını da bugünkü konferansın, Ekim 2022’de kurulan Başbakan Meloni liderliğindeki sağ koalisyon hükümetinin bölgeye verdiği kıymeti gösterdiğine dikkati çekti. (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu