Memur var da Siyasetçi yok mu?

MHP lideri Devlet Bahçeli, "FETÖ ile mücadele dümen kırmakta, sabote edilmektedir" dedi. Bahçeli, "FETÖ ile irtibatı olanlar arasında memur var da meşhur siyasetçi yok mudur?" diye sordu. Bahçeli, partisinin hükümete üye vermeyeceğini de söyledi.

 

Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkiye’nin önündeki en önemli gündem maddelerinden birinin adalet ve ahlaki alanda yapılması gereken kalıcı ve kapsayıcı düzenlemeler olması gerektiğini belirtti. Bahçeli, ‘mesafe alınmış olsa da FETÖ ile sürdürülen mücadelenin yeterli, doyurucu, tatmin edici seviyelere ulaşamadığının son gelişmelerden anlaşıldığını’ söyledi. Grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, kabineye MHP’den isimlerin girip girmeyeceği yönündeki bir soruya; “Başkalarının eksiğini tamamlayacak parti değiliz” yanıtını verdi.

Grup toplantısında geçen hafta yapılan Gülen örgütüne yönelik operasyonları ve kamudan ihraçları hatırlatan Devlet Bahçeli, “FETÖ’nün ucu nereye dayanıyorsa oraya kadar gidilmeli ve kökü kazınmalıdır” dedi, bununla beraber ‘siyasi ayak’ uyarılarını da sürdürdü:

“FETÖ ile mücadelede ağaca bakarken ormanın gözden kaçtığına dair kanaat ve yorumlar da artmaktadır. Henüz tabandan tavana çıkılamamıştır. Kriptolar kademede ve kendilerini emniyete almışlardır. Soruyorum FETÖ’yle irtibatı olanlar arasında memur var da meşhur siyasetçi, bürokrat yok mudur?

Emniyet, TSK, medya, bürokrasi başta olmak üzere toplamda sekiz alanda temizlik sürerken, siyasete gelince duruluyor, bekleniyor, ağırdan alınıyorsa bir bit yeniği var demektir. FETÖ’ye mücadele dümen kırmakta, sulanmakta, sabote edilmektedir.”

Bahçeli, bu sözlerin ardından Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a çağrı yaptı, tüm FETÖ mensuplarına karşı mücadelenin sonuna kadar helal olduğunu söyledi.