Menderes Türel’den Vatandaşlara “Zavallılar otopark projesini engelleyemeyecek” ….

AKP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Göçmen Park’ın otopark olmasını istemeyen yurttaşlar için “Zavallılar otopark projesini engelleyemeyecek” dedi.

Projelerinde hiçbir ağaç kesmediğini iddia eden Türel, DHA’ya yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ağaçların hepsini naklederiz ve nereye naklettiğimizi söyleriz. Ayrıca bu naklettiğimiz ağaçlar yeniden bu park alanında çok farklı, çok daha güzel bir peyzaj projesi içerisinde değerlendirilecek. Biz burada park altına otopark yapıyoruz, bunun kime ne zararı var? Bunun bölge halkına faydasından başka bir şeyi yok. Betonlaştırdığımız yok, onlar eğer depremi bahane ediyorlarsa işte deprem için en güzel sunulacak yer, altlardaki otoparklar sığınak olarak kullanılır. Acil durumlarda o ihtiyacı bile karşılar burası. Velhasıl komedi, bir gerekçe bile sunmadan ‘biz burayı istemiyoruz’ demeye hakları yok. Burası kimsenin babasının çiftliği değil, burası bir demokratik devlet düzeni ile işleyen güçlü bir kamu iradesinin bulunduğu bir şehir. O yüzden Antalya’ya hizmet etme noktasında bu zavallılar bizi engelleyeceklerini zannediyorsa dediğim gibi buradan onlara ekmek yok.”

Göçmen Parkı’nda dün yaşanan olayda vatandaşlar iş makinelerinin alana girmesini bir süre izin vermemişti. Bazı vatandaşlar iş makinelerinin önüne geçmiş, yaklaşık 1 saat araçların parka girişini engellemişti. Vatandaşlar, polis müdahalesiyle parktan çıkarılırken, bir kadın ise beline ve bacaklarına aldığı darbeler nedeniyle yaralanmıştı. Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.(odatv)

jurnalci.com