Meral Akşener’den,Damat Bakan Albayrak’a sert yanıt.

İYİ Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında Hatay’da düzenlenen mitingde konuştu.  Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a yanıt verdi.

Bakan Albayrak dün sondaj gemisini Akdeniz’e Uğurlama Töreni’nde isim vermeden Meral Akşener’i, “Devrim niteliğinde bir tülbent müzesi yapacaklarmış. Duydum bi şaşırdım yani” ifadeleriyle eleştirmişti. Albayrak ayrıca konuşmasında bir AKP’li seçmenin kendisine söylediği ifadeleri kullanarak, “Geçenlerde seçmen vatandaşlarımızla konuşurken, biri dedi ki, ‘Valla AK Parti’ye o kadar güveniyoruz ki Sayın Bakanım. Cumhurbaşkanımız çıksa, şuradan Ay’a kadar 4 şeritli yol yapacağım dese, Vallahi inanırız’”demişti.

Meral Akşener, Berat Albayrak’a Hatay yanıt vererek, “Benim diyor kayınpederimin öyle bir seçmeni var ki, Mars’a 4 şeritli yol yapsa bu seçmen inanır diyor. Bu, aziz milleti ne yerine koymaktır? Son çılgın proje, Mars’a 4 şeritli yol açmak. Sonra da diyor ki, bir tanesi de çıkmış tülbent müzesi yapacakmış, çok şaşırdım diyor. Damat bey, annenin başındaki tülbenti de mi bilmiyorsun sen! Ne manaya geldiğini bilmiyor musun!” ifadelerini kullandı.

Akşener’in konuşmasının satırbaşları şöyle:

“-Biraz geciktik özür dilerim ama Samandağı’ndan çıkamadık, sizi de bu mübarek günde burada beklettim. Hakkınızı helal edin.

Biz projeler hazırladık, muhterem dedik ki, 500 lira gençlik maaşının kaynağı ne? Ben de dedim ki, ayakkabı kutularıyla çok iş hallolur ama ben anca n’apacağım biliyor musunuz? Bakanlar, eşleri lüks arabalara biniyor ya, sizin cebinizden çıkan paralarla.

-Yuhalamayın. Eğleneceğiz biz şimdi. Birlikte sinir bozacağız. Siz üzülmeyeceksiniz artık, başkaları üzülecek. Ben cumhurbaşkanı seçilince gençlerimize iş veremiyorduysak, sizi annelerinizin, babalarınızın karşısında boynunuzu eğmeyeceğiz. Size iş bulana kadar vatandaşlık maaşı baplayacağız. Ama abi çok kız. Söylüyorum huzurunuzda, o lük araçlara binenler, diyeceğim ki onlara: İnin oradan, inin aşağıya! Ben bunları söyledikçe damat kızmış. Benim diyor kayınpederimin öyle bir seçmeni var ki, Mars’a 4 şeritli yol yapsa bu seçmen inanır diyor. Bu, aziz milleti ne yerine koymaktır? Son çılgın proje, Mars’a 4 şeritli yol açmak. Sonra da diyor ki, bir tanesi de çıkmış tülbent müzesi yapacakmış, çok şaşırdım diyor. Damat bey, annenin başındaki tülbenti de mi bilmiyorsun sen! Ne manaya geldiğini bilmiyor musun!

-Gazetecilerden biri bana nasıl bir Türkiye vizyonu diye sordu. Haram lokma yemeyen, bürokrasiden, siyasetten oluşmuş, yolsuzluk ve rüşvetin önüne geçmiş, istismara son vermiş, gençleri mutlu ve huzurlu, anneler ve babalar çocukları için gelecek endişesinden kurtulmuş… Çılgın projemiz yok mu dedi? Dedim en çılgını tülbent müzesi… Damat beey, bilir misiniz siz; Türkiye’nin her yerinde Şırnak’ta da, Yozgat’tada, Tunceli’de de erkekler barışmıyorsa bir kadın çıkar, alır tülbentini atar yere, herkes de barışır. Kardeşliğin sembolüdür kardeliğin. Beğenmemiş arkadaş… E beğendiremeyiz…

-Siz ‘Cumhurbaşkanı Akşener’ diyosunuz ya çok kızıyor. Kızdıkça da bir başbakan gidiyor. Bir kızıyor, biri gidiyor; bir daha kızıyor, diğeri gidiyor.

-Erken seçim dediler, tamam dedik, bozuldular. “Bau, bau” gidiyorlar. Ellerinde olsa seçimi iptal edecekler.

-Onlar ittifak kurdu her şey doğru, biz kurunca gayrı milli olduk. Sen milli ve gayrımilli ayrımını yapabilecek konumda mısın? Pirinci yok ettin, ithal ediyorsun; pamuğu, buğdayı, mısırı, pancarı hep aynı. Tarımın tamamını yok ettin, çiftçiyi tarlasına küstürdün; ondan sonra yediğimiz etler Sırbistan, Somali, Fransa, Polonya eti. Polonya’dan deli dana hastalıklı et ithal etmişler.

-FETÖ’yle mücadelede en önemlisi yardım ve yatakçıların da yargılanmasıdır. Öyle bir sistem kuracağım ki, askeriyeye, polise, yargıya ne FETÖ, ne KETÖ giremeyecek!

-Yüzüğünü gösterip bir gün Erdoğan zengin olmuşsa bilin hırsızlık yapmıştır dedi. Ben demiyorum, kendisi söylüyor muhteremin!”

Jurnalci.com