İnce:” Elon Musk’tan medet umuyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında Bilecik’te konuştu.

İnce’nin konuşmasından satır başları:

-Erdoğan, ‘Komik adam’ demiş benim için. Sen 24 Haziran akşamı ağlayacak mısın, gülecek misin? Hep beraber göreceğiz. Yıldırım demiş ki: ‘TİKA’yı kapatacağım’ demişim. Aynı abisi gibi yalancı. Sayın Yıldırım, sana bir şey diyemiyorum. Sen 24 Haziran’da kendi kendini imha edeceksin.

-İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli otomobil ile ilgili kendisinesöylediği “Elon Musk beni arıyor” sözlerine de yanıt verdi. İnce, “Cumhurbaşkanı sensin tabii ki seni arayacak. Elon Musk’ın dan medet umuyor” dedi.

-Bilecik’e geldi mi Erdoğan? Siz Bilecikli olarak Erdoğan’a şunu sormayacak mısınız? Sen ne yaptın o sarayda. Mermeri bari bilelim ya. Mermer nereden geldi. Bunu öğrenmek hakkımız değil mi? Soracak mısınız? Yarın bir sınav var. Çocuklarımız yarın sınava girecek. Eve en yakın okul olacakmış. Ya istemediği okulsa. Hepsine talimatımdır. Yarın 13.00’e kadar müzikli propaganda yapmayacaksınız. Çocuklarımızın geleceği bizim seçimimizden daha mı önemli? Öğrencier 500 lira burs alacak.

-Diplomayı ben istemiyorum. Anayasa istiyor. AK Parti’ye oy veren kardeşlerime seleniyorm. Doktora gittin. Ameliyat olacaksın. Sormaz mısın diploma. Diploma yoksa ameliyat olur musun, olmaz mısın?

-Muharrem İnce’nin mitig için alana gelmesini bekleyen Bilecikli yurttaşların ellerindeki pankartlar dikkat çekti. Parkartlarda, “Slogan mlogan yok! Bambambam, Gariban Muharrem hoşgeldin, Devlet yönetmek İncelik ister!, Oy ver İNCELDİĞİ yerden kopsun” yazıları yer aldı.

-600 milletvekili Türkiye’ye çok. Milletvekili sayısını indireceğiz.

-Cumhurbaşkanı olur olmaz OHAL’i kaldıracağız. Atamalarımız liyakata uygun olacak. Bağımsız bir Merkez Bankası kuracağız. Üretime yatırım yapacağız. Tarıma dayalı sanayiyi kuracağız. Şehitleri bile böldüler. Gazileri bile böldüler.

-Konuşmasının sonunda Türkiye’yi özgürleştireceğini söyleyen Muharrem İnce , “Gazetelerde cumhurbaşkanını eleştiren karikatürler yayınlanamıyorsa, o ülkede dolar düşmez çünkü o ülkede özgürlük yoktur. Gazetelerin manşetlerini cumhurbaşkanı belirliyorsa o ülkede faiz düşmez. Türkiye’yi yeniden özgür, konuşan, demokrat, sorgulayan bir Türkiye yapacağız. Bundan hepimiz kazanacağız. Türkiye kazanacak. Hepimiz birlikte kazanacağız” diye konuştu.

-Engellilerin önündeki engelleri kaldıracaklarını da ifade eden İnce, “Emeklilikte yaşa takılanlar, bu sorunu çözeceğiz. Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı’nda anda asgari ücret ne kadarsa o asgari ücreti vereceğiz. Erdoğan ile benim aramdaki farkı anlatayım. Erdoğan ‘3 çocuk yapın’ diyor. İyi de nasıl bakacağız; onu söylemiyor. Ben çocuk sayısına karışsam olmaz. Bu yetmiyor, ‘Sezaryen olmaz’ diyor. Yahu sana ne, nasıl istiyorsa onu yapsın. Erdoğan bunlarla uğraşıyor, ben çocuk beziyle uğraşıyorum” diye konuştu.

Jurnalci.com