GüncelGündem

Meskenden çıkmayı kabul etmedi, mesken sahibi suyunu kesti

Paylaş:

Kepez ilçesinde oğlu ve kızıyla yaşayan Emine Kara, 1 yıl evvel Sütçüler Mahallesi’nde mesken tuttu. 1000 lira kira ödeyeceği konut için 3 yıllık kontrat yapan Kara, 1 seneyi tamamladığında, argümana nazaran, mesken sahibi E.K. daha yüksek ölçüye kiraya vereceğini söyleyerek meskenden çıkmasını istedi.

Kara, kontratı olduğunu belirterek meskenden çıkmayı reddetti. Kira artışını da kabul etmeyen konut sahibi E.K., Kara’nın oturduğu ve ortak aboneliği bulunan dairenin suyunu, vanaya kör tapa takarak kesti.

Kara, komşularının konutlarından su doldurduğu bidonlarla ömrünü sürdürüyor. Bulaşıklarını plastik leğene döktüğü suyla yıkayan Kara, duş almak için ise yakınlarının konutuna gidiyor.

“EVDEN ÇIKMAM İÇİN BASKI YAPTI”

Emine Kara, yaşadıklarını anlatırken, “Evi kiralarken 3 yıllık mukavele yaptık. Konut sahibim meskenden çıkmam için bana baskı yapmaya başladı. Çıkmayacağımı söyleyince artık de suyumu kesti. 15 gündür konutumda su akmıyor. Sular akmayınca akrabalarımın yanına gittim. Bana ‘Eşyalarını sokağa atacağım’ diye haber gönderdi. Tek bir abonelik vardı, tıpkı abonelik üzerinden kullanıyoruz” dedi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

Çok güç durumda kaldığını belirten Kara, “Bana evvel çıkmam için müddet verdi. Kirayı 7 bin liraya çıkartmamı istedi. Ben de devletin belirlediği seviyede artış yapacağımı söyledim. Bunun üzerine konutun yanındaki vanaya kör tapa takarak suyumu kesti. İçme suyumu marketten alıyorum, öteki gereksinimlerim için de komşumdan boş bidonlara dolduruyorum. Savcılığa cürüm duyurusunda bulundum” diye konuştu. (DHA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu