GüncelGündem

Onur Şener cinayetinde polis kırık kesimleri birleştirdi…

Paylaş:

2 Ekim’de cinayet ihbarından sonra çalışma başlatan takımlar, arbedenin çıktığı Çayyolu Mutlukent Mahallesi’ndeki cümbüş merkezinin güvenlik kameralarının kayıt yapmadığını fark etti.

Sanıklardan İlker K’nin elindeki bardağı, Şener’in başına vurduktan sonra rastgele savurmaya devam ettiği şahit ve başka sanıkların beyanlarına yansırken polis, cinayetin karanlık noktalarını aydınlatmak için yeni kanıtlar aradı.

Cinayetin gerçekleştiği alanın, başka iş yerlerinin de güvenlik kameralarının kadrajına girmediğini belirleyen gruplar, olay yerinde çok sayıda cam kırığı buldu.

Uzman polislerce toplanan kırıklar, renk, kalınlık, desen ve kullanılan gereç üzere fiziki özelliklerin yanı sıra yüzeydeki kesitlerine nazaran tasnif edildi.

Ankara Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı uzmanlarınca yapılan çalışma sonunda kırık cam modüllerinden oluşturulan iki bardak, kanıt olarak dava evrakına girdi.

Olayda kullanılan üçüncü bardak ise çok küçük modüllere ayrıldığı için bütün haline getirilemedi.

Bir ortaya getirilen kesimlerin, arbede sırasında tarafları ayırdığını argüman eden sanıklar Ali G. ve Semih S. tarafından kullanılan bardaklara ilişkin olduğu belirlendi.

Birleştirilen modüllerden ortaya çıkarılan iki bardakta sanıklar Ali G. ve Semih S’nin parmak izleri ile maktul Şener’in DNA’sı bulundu.

Beyanında Şener’in baş ve boyun bölgesine vurduğunu kabul eden sanıklardan İlker K’nin kullandığı bardak ise darbenin tesiriyle küçük modüllere bölündüğü için tıpkı sürece tabi tutulmadı.

Bu tespitin akabinde Savcı Şahin Kaplan’ın hazırladığı iddianamede, İlker K. ile Onur Şener ortasındaki arbedeye müdahil olmadıklarını argüman eden sanıklar Ali G, Semih S, Beğenilen G. ve Jale E’nin müşterek hareket ettiklerine dikkat çekildi.

Şener’in otopsi raporuna nazaran baş ve boyun bölgesinin farklı yerlerinde çok sayıda kesik olduğu belirtilen iddianamede, şu değerlendirmeye yer verildi:

*Şener’in başının sol tarafında 5 santimetre sistemsiz derin kesi olduğu, İlker’in ikrarıyla bu yaralanmaya kendisinin neden olduğu, Onur’un sağ tarafındaki yaralanmaların da parçalanmış bardaklardan kaynaklandığı, (bir ortaya getirilen) bardakların birinde Semih ve Ali’ye ilişkin kan örnekleri olduğu, bu haliyle Onur’un sağ tarafındaki yaralanmanın ise Ali ile Semih’ten kaynaklandığı, tekrar şüpheliler Semih ve Ali’nin cam ile ellerinin kesildiği yerler birlikte düşünüldüğünde bunun maktulü yaralamaları sırasında olduğu ortaya çıkmaktadır.

*Şüphelilerin her birinin cürmün icrasında üstlendiği rol ve katkıyla Onur Şener’in direncini kırdıkları anlaşılmıştır.

İddianamede, acıma hissi duymadan bardak kırığıyla aksiyonu gerçekleştirdikleri belirtilen tutuklu sanıklar İlker K, Ali G, Semih S ile tutuksuz sanıklar Jale E. ve Beğenilen G’nin, “canavarca hisle taammüden öldürmek” kabahatinden “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezasına çarptırılmaları talep edildi.

Sanıklar, 25 Ocak 2023’te Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak. (AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu