Meteoroloji’den Marmara’ya kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den Marmara'ya kuvvetli sağanak yağış uyarısı
Meteoroloji'den Marmara'ya kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den Marmara'ya kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre İstanbul dahil olmak üzere Marmara Bölgesi’nin batısı ve Karadeniz Bölgesi’nin sahil kesimleri için kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Amasya ve Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Giresun’un doğu ilçeleri, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışların, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Giresun’un doğu ilçeleri, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Hava sıcaklıklarının ülkemizin güney kesimlerinde mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

İSTANBUL °C, 28°C

Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı

İZMİR °C, 30°C

Az bulutlu ve açık

ANKARA °C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

Jurnalci.com