MHP emin adımlarla AKP’nin yavru partisi olma yolunda

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, MHP ile yaptıkları seçim ittifakı görüşmelerinin sonucunda hazine yardımının kesilmeyeceğine yönelik bir düzenleme yapılacağını açıkladı.

Yazıcı, partisinin MHP ile ittifakına dair Habertürk TV’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hazine yardımını kesmeyecek düzenleme olacak. Zor bir formül ama inşallah başaracağız. Adı ya ‘Mlli Mutabakat’ ya da ‘Cumhur İttifakı’ olacak.

BARAJ KORUNACAK

Çalışmalarda artık baraj tartışılmıyor. Vatandaşların işini zorlaştırmamak için tek mühür olabilir. Katkı verebilecek olan her siyasi kuruma kapımız açık.”

Hazine yardımı, sadece Meclis’e girebilen partilere veriliyor. Hazine yardımında, partilerin son seçimdeki oy oranı dikkate alınıyor. 2018 bütçesinde AK Parti’ye 139.1 milyon, CHP’ye 71.2 milyon, MHP’ye 33.3 milyonu, HDP’ye 30.1 milyon Hazine yardımı yapıldı.

‘KILIÇDAROĞLU SAÇMALIYOR’

Yazıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün bazı gazetecilere yaptığı “Afrin’in içine girilmesini doğru bulmuyorum. Şehit sayısı artar, yazıktır” ifadelerini de şu sözlerle değerlendirdi:

“Muhalefet partisi sayın genel başkanı saçmalıyor. Afrin operasyonu dolayısıyla sayın Başbakanımız 22 Ocak’ta kendilerini davet ettiler ve bilgilendirdiler. Afrin operasyonunun hedeflerini kendileri ile paylaştılar. O da toplantıdan çıkışta bilgilendirmeden memnun olduğunun altınız çizdi. Karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar gibi, bir süre sonra ‘Afrin’e girmesinler’. Bizim güvenlik konularımızı belirleyen bir sürü kurum var. İş olsun diye, Türk ordusu, devleti, hükümeti bir operasyon içinde değil. Terörist unsurlar orada kalsın demenin bir mantığı yok. Türkiye bunları takip ediyor, bunlarla mücadele ediyor.”

Jurnalci.com