GüncelGündem

MHP’li Akyıldız cinayetinde keşif kararı

Paylaş:

Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Sinan Arslan ile tarafların avukatları katıldı. Duruşmada, Akyıldız’ın eşi Özlem Akyıldız ile kız kardeşi Nermin Akyıldız da hazır bulundu.

Duruşmada söz hakkı verilen tutuklu sanık Sinan Arslan, olayla ilgisinin olmadığını, maktulü görmediğini ifade ederek, “9 yıldır işlemediğim bir suçtan dolayı tutukluyum. Maktul kalabalıkta vurulmuştur. Ben vurmadım. Ben suçsuzum. Ben maktulü kimin vurduğunu görmedim, kim vurduysa Allah belasını versin” dedi. Mahkeme heyeti, İstanbul Jandarma Kriminal Laboratuvarının görüntüler üzerinden rapor hazırlaması için yazı yazılmasına, uzman bilirkişi huzurunda olay mahallinde 23 Aralık günü keşif yapılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Yargıtay yeniden yargılama istedi

Tutuklu sanık Sinan Arslan’a, Akyıldız’ı kasten öldürme suçundan müebbet hapis, Kemal Sağsöz‘ü öldürmeye teşebbüsten 13 yıl ve 4 kişiyi yaralamaktan 3 yıl hapis cezası verilmişti. Yargıtay 3. Ceza Dairesi, cinayeti işleyen kişiye ilişkin eşkal tarifleri, teşhisler, ifadeler arasında farklılık bulunması nedeniyle görüntüler üzerinde iyileştirme çalışması yapılarak bilirkişi raporu alınmasını ve olay yerinde keşif yapılması gerektiğini kararında belirtmişti. Eylemleri sanıklar Sinan Arslan ile Abdullah Yılmaz‘ın hangisinin gerçekleştirdiğinin, silahı kimin kullandığının tespit edilmesinin ve diğer sanıkların atılı eylemlere iştirak, irade ve durumlarının belirlenerek bir karar verilmesi gerektiğini belirten daire, mahkemenin kararını kısmi olarak onarken, eksikliklerin giderilmesi için verdiği kararı kısmen bozmuştu.

İddianameden

Cengiz Akyıldız‘n ölümü üzerine başlatılan soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, 30 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesi MHP Esenyurt İlçe örgütünün açılışını yaptığı seçim irtibat bürosu, 26 Ocak 2014 tarihinde bazı çocukların taşlı saldırısına uğradığı belirtildi. 6’sı çocuk 10 kişi, PKK’ye üye olmamakla birlikte örgüt adına hareket etmekle suçlandığı iddianamede, çocuklar için Bakırköy 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde, 4 yetişkin için de Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Çocuk yaştaki O.K., B.A., C.B., B.Ö., F.P., V.K., ‘Kasten adam öldürmeye iştirak’, ‘Kasten yaralama’ ve ‘Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme’ suçlarından 39 yıla kadar, Sinan Arslan, Mehmet Arslan, Abdullah Yılmaz ve Emin Yılmaz, ‘Kasten adam öldürme’, ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ ve ‘Ruhsatsız silah taşımak’ suçlarından müebbet ve 52 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

İddianamede, 6 çocuğun Cengiz Akyıldız’ın katıldığı seçim irtibat bürosunun açılışı sırasında MHP seçim otobüsüne taş atarak olayı başlattığı belirtildi. Olayın büyümesi ile bu çocukların ailelerinin de kavgaya karıştığı belirtilen iddianamede, taşlı, demir çubuklu, testereli, silahlın kullanıldığı kavgada Cengiz Akyıldız’ın aldığı kurşun yarası ile öldüğü hatırlatıldı. İddianamede kavgayı çıkaran çocuklarla 4 yetişkinin PKK üyesi olmamakla birlikte örgüt adına hareket ettikleri belirtildi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu