GüncelGündem

Atatürk’ün sevdiği türkü söylendi: Akşener’in gözleri doldu

Paylaş:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox TV’de Çağla Şikel ile Yeni Bir Gün programına konuk oldu.

Programda özel yaşamına ve gündelik hayatına ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı’na sürpriz yapıldı. Akşener’in ilkokul öğretmeni canlı yayına bağlandı, başka bir öğretmeni de video mesaj gönderdi.

Programda Atatürk’ün de sevdiği Selanik Türküsü’ne eşlik eden Akşener, gözyaşlarına hakim olamadı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Mesela sönmüş bir elektrik lambasının önünden geçerken bu derece korkmazdık; benim neslim. Siz doğal olarak korkuyorsunuz. Çünkü yanına kar kalıyor. Size bir yanlışlık yapıldığında, o yapanın yanına kar kalıyor. Sonra anlatamıyorsunuz. Şimdi daha modern bir dünyada yaşıyoruz. Ama siz daha çok korkuyorsunuz. Şimdi kadın suçlanıyor, her konuda. Bunu direnerek değiştireceğiz. İfşa ederek değiştireceğiz” dedi.

Akşener, şunları söyledi:

“Pek çok engel var. Cumhuriyetin en büyük başarısı hem kadınlara hem de sosyal olarak zor çevrelerde büyümüş insanlara yol açması fırsat eşitliği sağlamasıdır. Fakat son zamanlarda eğitim üstünde çok değişiklik yapılması, çok elin işin içine girmesi ile kadınlara kazandırılan o sosyal adalet ve sınıfsal geçirgenlik gittikçe azaldı. Kadın olmanın daha zor olduğu 21. yüzyılda da bilgiye erişmek çok daha kolay. Bu kadar bilgiye ulaşabilip bu kadar az fırsatla baş başa kalınca daha fazla zorlanıyor kadınlar. Önyargı değişmiyor, o cam tavanlar var. Kadına algıda seçicilik mevcuttur. Başarılarımız bizim, hep birilerinin üzerinden alkışlanır.

Bizim şansımız şuydu siyasette. Biz cinsiyet üzerinden tanımlanmadık. Kadın, erkek fark etmeden hep rakip üzerinden tanımlandık. Bu iyi bir şey. Kadın olma halinin getirdiği bir ayrıcalık, bir geriye itiş olmadı. Sayısal olarak erkekler çok fazla olduğu için tekmeyi fazla yediniz, o ayrı. Ama cinsiyetiniz üzerinden bir tarif olmadı.

Son dönemde, cinsiyet üzerinden çok fazla tarif var. Mesela sizden hoşlanmadıkları zaman, kadın olma üzerinden elli bin tane çirkinlik yaşıyorsunuz. Siyasette de yaşıyorsunuz, günlük hayatta da…

Mesela biz, sönmüş bir elektrik lambasının önünden geçerken bu derece korkmazdık; benim neslim. Siz doğal olarak korkuyorsunuz. Çünkü yanına kar kalıyor. Size bir yanlışlık yapıldığında, o yapanın yanına kar kalıyor. Sonra anlatamıyorsunuz. Önce, ailenizdeki erkeklerin başının belaya girmesinden korkuyorsunuz. Düşünün, bundan 40 sene evvel; herhangi bir durum olduğunda, aileler devreye girmek durumunda kalırdı, biraz daha dikkatli bir durum vardı. Şimdi daha modern bir dünyada yaşıyoruz. Ama siz daha çok korkuyorsunuz. Bizim köyümüzde, bir kadına yanlış bir iş yapan, küçük yerlerde daha büyük bir ceza görürdü. Şimdi kadın suçlanıyor, her konuda. Bunu direnerek değiştireceğiz. İfşa ederek değiştireceğiz.

Ben, imalı bir iftiraya uğradım, 2015 seçimlerinde, bir televizyon kanalında. Çok bağırdım bunun üzerine. Bana hep şu dendi: ‘Sana yakışmaz ki niye bu kadar yaydın’ dediler. Ama bunun ifşa edilmesi lazım. Çok zor bir iştir.

Bu konuda çok sertim şimdi. Kendim için değil, sizin için, sizin nesil için. Ben 56 doğumluyum, 66 yaşına gelmişim. Sizler için bir dünya bırakmak zorundayız. O kadar korktuğunuzu gördüm ki… Ben o kadar korkmuyordum, gençliğimde. Bunun cesaretle ilgilisi yok. Hep siz suçlanıyorsunuz. Biz kadınlar suçlanıyoruz. Buna dikilmek zorundayız. Ben şimdi şeksiz, şüphesiz. Amasız, ancaksız; fikirlerimiz aynı olmayabilir. Bir kadının mutlaka yanındayım.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu